У Вінниці відкрилась унікальна виставка історичних коштовностей

  "Коштовні сторінки історії Поділля" - експозиція коштовностей, яка уже кілька разів побувала на виставках за кордоном, уперше демонструється у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Тут представлені прикраси з часів Трипілля і до сьогодення.

  Сережки, браслети, ланцюжки, каблучки з часів Трипілля і до наших днів. Унікальну виставку золотих прикрас різних епох вперше представили у Вінниці. Коштовності збирали впродовж 25 років. Особливо пишаються науковці колекцією речей царя Інісмея. 

  Ольга Мазур, зав. сектором археології відділу охорони пам`яток історії та культури ВОКМ: "Родзинкою цієї виставки є представлені ювелірні вироби з поховання сарматського царя Інісмея, тобто історично відомого царя, якого за позначками, родовими тамгами, які зображені на частині предметів з поховання, змогли опізнати. Тобто, представлена класика звіриного стилю, пряжки з поясів, вони прикрашені динамічними сценами".

  Коштовності ретельно оберігають. Біля кожної вітрини з експонатом під товстим склом - охорона.

  Дмитро Крижанівський, охоронець: "Йде посилений варіант служби, ми охраняєм цінності, золото, я вперше охраняю такі от цінності, дуже хвилююсь, дуже це відповідально".

  Серед мешканців міста виставка одразу набула чималої популярності. Відвідувачі зізнаються: експонати вражають вишуканістю.

  Олена Роди: "Мене дуже вразило давнє Трипілля, епоха бронзи, особливо золото сарматів, яке найбагатше представлене у цій колекції".

  Тетяна Журу: "Речі, яким 3000 років, навіть більше, настільки мистецько досконалі, я думаю, що сучасні жінки теж не відмовилися б носити такі прикраси".

  Виставка триватиме до кінця тижня. Після цього коштовності знову повернуть до сховищ музею.  

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниця, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Атака терористів-смертників у Пакистані - близько 70 загиблих
  Наступний матеріал
  Міка Ньютон пройшла до фіналу Євробачення
  Теги: