У Вінниці створили унікальний сканер для оцифровування архівних книг

  Унікальний сканер для оцифровування архівних книг створили у Вінниці. Він складається зі звичайного фотоапарату, це дозволяє копіювати книги будь-якої товщини.

  Вінничанка Оксана Гребінська досліджує свій родовід. Каже, генеалогію материнської лінії вже вивчила, тепер вивчає рід батька. Жінка каже: раніше, щоб отримати архівні документи, їх треба було замовляти за тиждень. Нині вони є в електронному варіанті.  

  Оксана Гребінська, вінничанка: "Раніше, коли я приходила, давали нам такі уже паперові носії, але з ними не зручно дуже працювати через те, що у мене алергія – по перше це, а по-друге – справи зберігаються, вони бувають і задустовані і у пилі. А зараз набагато простіше".

  Створив сканер із звичайного фотоапарата працівник вінницького архіву Василь Величко. Над ним мудрував два місяці. Використав два освітлювальні прилади, стіл-трансформер та фотоапарат. Усе це під`єднав до комп`ютера – він зберігає відскановані архівні справи.

  Василь Величко, старший майстер Вінницького обласного державного архіву: "Справи, якщо вони сильно склеєні, вони всі от такі. Це все примітивно, але воно працює, ще й дуже ефективно. Дивіться, бачите: ось з такої – ось ідеально рівнесенько. Так, як потрібно".

  У вінницькому архіві – тисячі раритетних книг та документів. Більшість із них – поза користуванням. А попит є, і чималий, каже керівник установи. Врятувати рідкісні видання від дотику рук могли лише електронні копії. Щоби купити дорогий сканер – й мови не було.

  Юрій Легун, директор Вінницького обласного державного архіву: "Сканер нам цей потрібен і він працює над створенням електронних копій архівних документів. Це сьогодні один із найважливіших магістральних, можна сказати, напрямків нашої роботи – переведення матеріалів архівних в електонний формат".

  Унікальний сканер за день устигає скопіювати кілька сотень сторінок. Свій винахід Василь Величко ще не запатентував – бракує коштів. Натомість, каже, його приладом вже зацікавилися іноземці.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Китаї чоловік врятував дівчину, що провалилась під землю [відео]
  Наступний матеріал
  Південнокорейці запустили до КНДР повітряні кулі з ласощами
  Теги: