У цьому році Тичині виповнилось би 120 років [репортаж, відео]

  120 років виповнилося сьогодні з дня народження видатного українського поета Павла Тичини. Його життя та творчість вивчають школярі, студенти. Але мало хто знає, як Тичина співав, хто був його найкращим другом і кому поет віддав всю свою не реалізовану батьківську любов. Про факти, не описані в біографії поета, сюжет Дар`ї Безродної.

  У спілці письменників у Києві на Банковій Павло Тичина  бував часто - згадує  метр української поезії Іван Драч. Він був початківцем, коли познайомився із вже відомим тоді Тичиною. Пригадує, як написав вірша- присвяту поетові, як брав в нього автограф, і як вже потім Тичина співав на зустрічах із колегами.   

  Іван Драч: "Співали канти- церковні пісні, які ніде не можна було почути, і дивно було, що від Тичини. такого партійного поета, голови Верховної Ради і того всього, він нам читає кант".

  Про голос Тичини  - тонкий та мелодійний серед поетів ходять легенди. Кажуть - він і сварився співаючи. А ще любив пританцьовувати.

  Борис Олійник: "Каже, от в Олійника не співпадає ритміка з тим, про що йдеться. Десь під Харковом у бою впав мій батько і так пританцьовує, а я був щасливий, що мене так критикують". 

  Товаришував Павло Тичина не тільки з поетами.  

  Олексій Довгий: "Будинок творчості Ірпінь на господарстві був кінь Сергій. коли Тичина з`являвся, і посилявся на першому поверсі кінь цей приходив, Тичина відкривав вікно, він простягав голову до нього і він його годував чи що. дуже зворушливі стосунки були. Куди Тичина, туди і кінь".  

  У Павла Тичини з дружиною Лідією Петрівною дітей не було. Але одній дівчинці- дочці друзів,  він віддавав всю свою бАтьківську любов. 

  Тетяна Сосновська, директор літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини: "Ми з ним дуже любили ходити на озеро. Він любив дивитися, як з води зраночку випливають бобри і він мені весь час показував, подивися на тій стороні озера, бачиш, бобри дерево поточили, дивися боброва морда виглядає з озера. Я поточені дерева бачила, а боброву морду, вбийте мене , я ж не знала, що вона коричнева. І він такий, ти бачиш бобра? Я так щиро брехала, бачу, бачу". 

  Дар`я Безродна, "5 канал": "Тичину поета любили тисячі людей, а знали докінця лише кілька десятків близьких та колег. Від сторонніх поглядів Павло Григорович ховався у своїй "фортеці". Серед 14 тисяч книжок".

  Даря Безродна, Ігор Пльонкін, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Одесі попрощалися з Яблонською
  Наступний матеріал
  Лукашенко заявляє, що не боїться санкцій Заходу
  Теги: