У центрі Чернівців руйнується столітній будинок

  У центрі Чернівців руйнується столітній будинок. Під вагою снігу одна стіна впала, решта - може завалитися будь-якої миті. А це небезпечно - адже впритул до руїн - пролягає пішохідна доріжка. Комунальники ж розводять руками - кажуть, давно б розібрали руїни, але не можуть - через брак коштів.

  Будинок - визнали аварійним ще 10 років тому. Але ця зима стала для нього останньою. Небувалі снігопади та волога призвели до того, що стіна впала. Рита Борисівна, яка живе у сусідньому будинку з жахом згадує ту подію, і додає - відтоді щодня непокоїться за життя своє та близьких. 

  Рита Єсатова, чернівчанка: "Такой грохот был, что все соседи розбудилися, очень страшно, это было страшно, что вы смеетесь. А тут дети на роботу, соседи на работу, очень было трудно, очень. Очень боялись, все время боялись что что-то упадет. Я старый человек, но я хочу умереть своей смертью".

  Фахівці підтверджують - будинок дійсно небезпечний. Його звели більш ніж 100 років тому, дерев’яне перекриття прогнило, стіни розтріскалися і можуть впасти будь-коли. Будівельники кажуть - руйнуванню посприяли й місцеві вандали.

  Юрій, будівельник: "Розібрали цю кришу в тому році. Зняли всю жесть, тому вона повністю промокла і порушилася. Ми приходили зранку і вона все більше нахилялася. Було небезпечно".

  Демонтувати будівлю непросто - адже вона стоїть у дворі, спецтехніка туди не проїде. Місцеве керівництво каже - ухвалили розбирати руками, уже навіть поставили підпори, аби убезпечити життя будівельників.

  Віктор Мельничук, голова першотравневої райради м. Чернівці: "Та стіна така, яка дала ухил такий і спучилася, вона вся намокла і від перезволоження і замерзання вона почала тріскати вся. Бо лід розриває стіну і ми вирішили, що треба розбирати і роздолвбували по цеглині".

  У департаменті житлово-комунального господарства визнають - будинок розібрали б давно, але не могли залагодити проблему з документами.

  Василь Гураль, начальник відділу департаменту ЖКГ: "Залишилася частка у приватній власності громадянина Морару. В зв’язку з чим ми не могли його переобладнати. Їй компенсують вартість тієї квартири, тої частки квартири, яку вона має і після чого, вона коли отримає, райвиконком приступить до розобладнання даного будинку".

  Поки що кошти на рахунок не надійшли, але будівельники вже розпочали демонтувати найнебезпечнішу стіну. Решта три - чекатимуть, доки знайдуться гроші.

  Людмила Григорчук, Ярослав Левицький, Чернівці, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Чергові бої за Гостинний двір [відео]
  Наступний матеріал
  На президентських виборах у Вірменії лідирує чинний глава держави
  Теги:
  Loading...