У столичному Будинку кіно попрощались з Миколою Мащенком [відео]

  Україна попрощалася з Миколою Мащенком. Відомий кінорежисер зняв понад два десятки стрічок, найвідоміші з них - "Як гартувалася сталь" та "Овід". Микола Мащенко був не лише талановитим режисером, а й успішним директором кіностудії Довженка та головою Спілки кінематографістів. Саме він започаткував кінофестиваль "Молодість", який сьогодні є одним з найавторитетніших європейських фестивалів молодого кіно. В останню путь колеги та поціновувачі митця провели оплесками.

  Микола Мащенко: "Я все життя знімав про героїв. Що б не знімав - у мене в центрі герой. Хоч Леся Українка, хоч комісар Громов".

  Серед його найвідоміших героїв - Павка Корчагін із фільму "Як гартувалася сталь" та Овід із однойменної кінострічки. А останнім героєм Миколи Мащенка став Богдан Хмельницький.

  Микола Мащенко: "В нього різні були помилки. Але він перший сформулював національну ідею, він перший утворив державність, він перший створив професійну армію і навіть власноручно написав устав цієї армії". 

  Коли Мащенко почав зйомки свого останнього фільму, йому було вже за сімдесят. Утім, на знімальному майданчику він забував про вік.

  Вадим Скуратівський, мистецтвознавець: "Коли він знімав цей фільм, то він біг попереду масовки, нібито йому було тридцять-сорок років".

  Попри шалену популярність у Радянському союзі Павки Корчагіна та Овода, мистецтвознавець Скуратівський акцентує увагу на інших стрічках Мащенка.

  Вадим Скуратівський, мистецтвознавець: "Я думаю, що найбільш вдалі його роботи - це фільм про Лесю Українку і вслід за тим - дуже високого класу фільм "Комісари". Не треба цей фільм тлумачити, як якусь радянщину. Навпаки - це розповідь про трагедію тутешньої революції".

  Лариса Кадочникова, співпраця з якою в Мащенка розпочалася саме із "Комісарів", ледь не до останніх днів спілкувалася з режисером.

  Лариса Кадочникова, акторка: "Я с ним разговаривала почти что через день по телефону. Всегда голос сначала хриплый, потом он расцветал. Творческое, романтическое состояние духа осталось до последних дней".

  Можливо тому, що режисерові випала щаслива творча доля, вважає актриса.

  Лариса Кадочникова, акторка: "Состоялся, как великий режиссер, человек, драматург, писатель, как человек, окруженный прекрасными женщинами. То есть, он состоялся".

  А ще йому вдавалося уникати конфлікту поколінь і знаходити спільну мову з молодими кінематографістами.

  Сергій Тримбач, голова правління Спілки кінематографістів: "От зараз ми чубимось, старше покоління з молодшим. Тоді такого не було, тому що був Микола Павлович, який молодих любив. Він заснував фестиваль "Молодість"".

  Олесь Санін, кінорежисер: "Він фактично повірив у мене, дав можливість зняти першу роботу. Було таке, що спасав, що надихав. Для мене це особистісна втрата".

  На ганку Будинку кіно для Миколи Мащенка пролунали останні в його житті аплодисменти.

  Наталія Жижко, Валерій Савицький, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Японські вчені знайшли Атлантиду
  Наступний матеріал
  КМУ затвердив Голубченка першим заступником Попова
  Теги:
  Loading...