У "Софії Київській" відродять мистецтво створення мозаїк

  Відродити мистецтво створення мозаїки вирішили у Національному заповіднику "Софія Київська". Там відкривають центр з навчання професіоналів та початківців.

  У брамі Заборовського - пам`ятці, що раніше була закрита для відвідувачів - кілька разів на тиждень безкоштовно проводитимуть майстер-класи з мозаїки. Першими секретами майстерності з глядачами поділились італієць Марко Санті та українка Ліна Даміані. Остання спеціально для Софії Київської створила мозаїку з бурштину "Образ Оранти". Це копія центральної постаті вівтаря собору. Автори ідеї запевняють, можливість на власні очі подивитися, як створюють мозаїку, привабить до цього мистецтва молодь. Розклад майстер-класів планують оприлюднити на сайті заповідника.        

  Олена Сердюк, директор Національного заповідника "Софія Київська": "Ідеологія нашого проекту - продовжити цю традицію, яка, на жаль, сьогодні в Києві існує, але не в цих стінах. Проводити майстер-класи, навчати дітей і постійно робити копії мозаїк тут, у брамі Заборовського, стало ідеєю створення цього проекту".

  Попередній матеріал
  Скандал через звільнення керівника Національного балету
  Наступний матеріал
  Померла Маргарет Тетчер [відео]
  Теги:
  Loading...