5.ua

У СБУ розкрили архіви про початок німецько-радянської війни у 1941 році

  Архів Служби безпеки України оприлюднив документи радянських спецслужб про початок війни з Німеччиною у 1941 році.

  Як повідомляє прес-центр СБУ, матеріали свідчать, що не було ніякого "віроломного несподіваного нападу" на РСРС, про який постійно казала радянська та російська пропаганда.

  Зазначається, що архівісти надали вільний доступ до колекції  "Переддень німецько-радянської війни у документах НКВС". Це документи про агентурно-оперативну роботу НКВС СРСР напередодні війни: повідомлення військових та агентів спецслужб про загальний стан німецької армії перед початком війни, пересування військ Вермахту поблизу кордонів СРСР. Також оприлюднено матеріали допитів полонених німецьких льотчиків у перші дні війни, шпигунську аерофотозйомку, яку здійснювали літаки "Люфтваффе".

  Серед архівних документів пошуковці Архіву СБУ виявили доповідну записку секретарю КП(б)У Микиті Хрущову про концентрацію німецьких військ на кордоні у травні 1941 року. Цей документ засвідчує, що ретельна підготовка нацистської Німеччини до нападу на СРСР не була таємницею для радянських керівників.

  Оприлюднені документи свідчать, що радянська розвідка не лише збирала інформацію про збройні сили та політику нацистської Німеччини, а й активно вивчала стан та настрої української діаспори, діяльність підпілля ОУН на заході України, окупованої нацистами ще з вересня 1939 року, намагалася вводити у ці структури свою агентуру.

  Для ознайомлення документи виставлено у  Інформаційно-довідковому залі Галузевого державного архіву СБУ.

  Попередній матеріал
  У Харківській ОДА спростували можливість розширення території області
  Наступний матеріал
  У Одесі відкривається кінофорум чорно-білих німих стрічок
  Теги:
  Loading...