У ПінчукАртЦентрі відкрилось одразу кілька нових виставок

  Знаряддя праці, колеса потягів і фанати світових зірок - у ПінчукАртЦентрі відкрилось одразу кілька нових виставок. Три автори з трьох континентів - мисткиня з Південноафриканської республіки Кендіс Брайтц, митець з Мексики Даміан Ортега та один із найуспішніших українських художників Василь Цаголов представляють сучасне мистецтво у всіх його проявах.

  Хористи на виставковій території. Їх двадцять п`ять і всі вони люблять Джона Леннона. Мисткиня з Південної Африки шукала фанатів і знімала, як ті співають пісень легендарного засновника Бітлз.

  Кендіс Брайтц: "О, мене просто засипали заявками -люди з Росії, Нігерії, Аргентини - звідусіль хотіли взяти участь в цьому арт-проекті. Був шалений відбір - я спілкувалася з кожним фанатом, прослуховувала їх. Але зупинилася на британцях. Так, усі вони британці, як і сам Джон Леннон. І як і він, усі фанати - представники робочого класу".

  У сусідній кімнаті надривають горлянки фанати Майкла Джексона. Процесу віддаються на повну. Їх мисткиня обрала серед німців і австрійців.

  Хто фанатіє від Брітні Спірз, Абби чи металістів Айрон Мейден, тут також знайде споріднені душі. На фотополотнах. Сама ж авторка захотіла мати свій фан-клуб. Оголосила серед українців конкурс - щоб ті намалювали її портрет або написали оду на її честь. Таких зголосилося аж сто двадцять. Пані з Південної Африки у віночку, чи з газет, чи з довгою їстівною косою, викладеною з тістечок. 

  Кендіс Брайтц: "Українці перші, хто мене намалювали. Це так зворушливо. Я обіцяю віддячити - виберу найкращих і теж їх увіковічню".

  Поверхом нижче виставляється мексиканець Даміан Ортега. Показує крижані ландшафти - розплавлений метал поміщав у контейнери з льодом - те, що вийшло, стало мистецтвом. Але не тільки це -пан Ортега привіз до України купу південноамериканської цегли і гору знарядь праці. Інструменти попідвішував до стелі -усім робітникам присвячується.

  Даміан Ортега: "Є у мене така манія - я колекціоную старі інструменти, скуповую їх на блошиних ринках Берліна. Трохи й тут в Україні пригледів. Усі вони служили для того, щоб щось ремонтувати чи будувати, щоб щось створювати - врешті і цим самим змінювати природу".

  Кому вражень замало - моторошний живопис. Під назвою - у страху очі великі. Портрети травмованих людей від українського митця Василя Цаголова.

  Василь Цаголов: "Страх это приувеличение опасности. Из мухи делают слона. Бояться надо, но не сильно".

  Уже завтра виставку відкриють офіційно. Для українського бомонду. ПересІчних поціновувачів чекають уже з суботи.

  Ольга Петрів та Олена Сорокіна, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Франція готується до Дня закоханих
  Наступний матеріал
  Нігерійські пірати звільнили з полону українця
  Теги: