У ПінчукАртЦентрі стартує нова виставка "Китай-Китай" [відео]

  Дітей у паперових коробках, солдатів із автоматами і свиней на сіні зібрали під одним дахом - у ПінчукАртЦентрі. Та нарекли об`єктами мистецтва. Це стартує нова виставка "Китай-Китай". Свої роботи покажуть одинадцять митців Піднебесної різних поколінь. Із передпоказу повернулась Анастасія Бабенко.

  Розвалені вапняні глиби перекривають гостям вхід до ПінчукАртЦентру. Китайський скульптор 2 роки ліпив цю фігуру полісмена, щоби потім - без жалю розбити.

   Чжао Чжао, автор інсталяції "Офіцер": "Раніше я знімав фільми. І за своє кіно потрапив у Китаї за ґрати. Тому кинув поліцейського на землю, на знак протесту проти системи".

   Не полісмени - солдати з автоматами Калашникова зустрічають відвідувачів усередині.

   Аби вправлятися так швидко - тренувалися із зав`язаними очима тиждень. Уперше береться до зброї і співавторка проекту.

   Пен Юй, авторка перформенсів "Бачити недостатньо", "Тінейджер": "Спочатку ці хлопці були такими ж повільними, як і я. Але вони пройшли вишкіл і стали спритнішими. Отже - наш проект - присвячений зусиллям. Ми кажемо, що всього можна досягти, якщо працювати, не покладаючи рук".

   Поряд склали руки дорослі з каменюками замість голів. А поміж них гасають діти у паперових коробках.

   Навіщо їх запхали у ящики - діти второпали.

   Ілля, учасник перфомансу: "Про отношения взрослых и детей. Когда взрослые нагружены проблемами и стереотипами в виде камней, и мы - дети, которые играются в коробках".

   Настя, учасниця перформенсу: "Это вообще очень весело, поэтому мы тут сидим долго. Нам тут очень нравится, мы общаемся между собою хрюками".

   Поверхом вище - свині справжні. Рохкати заморилися - полягали спати. До Києва хряків замість себе делегував митець Чжань Хуань.

   Бйорн Гельдхоф, куратор виставки "Китай Китай": "Якось у Китаї стався страшний землетрус. Він забрав життя понад шістдесяти тисяч людей. Постраждалих довго шукали і на сорок восьмий день знайшли вціліле порося. За будистським повір’ям саме сорок вісім днів треба душі - аби покинути тіло. І в той момент Чжань Хуань символічно назвав уцілілу свиню митцем і витвором мистецтва одночасно".

   Від свиней, гостей припрошують до обіднього столу. На ньому один із художників повикладав дерев’яні копії статевих органів.

   Ян Ксін, автор інсталяції "Секс-комедія": "Таким чином я хочу підняти дискусію про сексуальність. І у вас і у нас про неї не заведено говорити".

   Крім того, на виставку притягли дерев’яні корені, глиняний одяг і картини з попелу. Подивитися на химерні творіння можна буде з цієї суботи. Триватиме експозиція до середини осені.

   Анастасія Бабенко, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Благодійний фестиваль "Візуалізації казок" стартував у Львові
  Наступний матеріал
  5 проблемниз округів. Опозиція висуне тих самих кандидатів
  Теги: