Эхо Москвы

У Петербурзі російські "казаки" розбили барельєф Шаляпіна в образі Мефістофеля

Скульптурі було 115 років і номінально вона знаходилась під захистом держави.

За даними місцевого депутата від опозиційної партії "Яблоко" Федора Кобринського, які він опублікував на сайті радіостанції "Эхо Москвы", хронологію подій була наступною. 24 серпня 2015 в Санкт-Петербурзі на Лахтинській вулиці прихильники РПЦ відзначали святкову подію – на новозбудованій церкві Ксенії Петербурзької був встановлений хрест. Наступного дня, 25 серпня, біля церкви були помічені "ділові люди", які фотографували фасад будинку 24 по Лахтинській вулиці – просто навпроти церкви.

А в 15:00 26 серпня з даху будівлі звісився промисловий альпініст з кувалдою, який розбив знамениту скульптуру Мефістофеля, яка прикрашала фронтон з моменту спорудження будинку у 1910-му році.

Цей будинок входив мало не в усі путівники по Санкт-Петербургу під назвою "Будинок з Мефістофелем". Науковці, зокрема філолог і літератор Ольга Кушліна, небезпідставно вважають, що зовнішній вигляд Мефістофеля не був вигаданий архітектором, а відображений оперний співак Федір Шаляпін у відповідному образі з опери "Фауст".

Поки свідки дзвонили в поліцію – на місці події з'явилася "Газель", в яку зібрали шматки розваленої скульптури. Поліцейський, який з’явився на місці, заважати вандалам не став і дозволив вивезти уламки.

Федір Кобринський подав заяву про злочин до поліції за статтею 243 КК РФ (Знищення або пошкодження об'єктів культурної спадщини). Будинок знаходився під охороною держави – Комітет з державного контролю, використання й охорони пам'яток історії та культури уряду Санкт-Петербурга визнав його об'єктом культурної спадщини.

Тим часом, до редакції місцевої газети "Фонтанка.ру" надійшов лист від організації під назвою "Казаки Санкт-Петербурга", де ті брали відповідальність за знищення пам’ятки на себе, і окремо намагались спростувати причетність церковників РПЦ до вандалізму – мовляв, ті б "ніколи не наважились".

За даними видання "Медуза", представники петербурзьких козачих громад заявили, що не мають стосунку до знищення барельєфа, і назвали лист "провокацією". Про непричетність до знищення скульптури також заявили в РПЦ і висловили жаль у зв'язку з тим, що ці події пов'язують з храмом навпроти будівлі.

У зв'язку з руйнуванням барельєфа порушено управління МВС РФ по Петербургу і Ленінградській області порушило кримінальну справу про знищення культурної спадщини. Також повідомлялося, що у зв'язку з руйнуванням пам'ятника веде перевірку прокуратура.

Однак, як зазначають журналісти "Фонтанки", "Казаки Санкт-Петербурга" – це група людей, які два останні роки періодично проводять в Петербурзі акції явно кримінального характеру. Зокрема, вони розбивали скло музею Набокова, намагалися зірвати лекцію глави "Ермітажу" Михайла Піотровського, виставку Марата Гельмана Icons та прем'єру Леоніда Мозгового "Лоліта" і нібито побили промоутера цього спектаклю Артема Суслова. Петербурзька поліція та міська влада після всіх цих інцидентів неодноразово заявляли про готовність захистити культуру Петербурга від вандалів, однак виконавці акцій так і не були знайдені.

Нагадаємо, петербурзькі "казаки" також відомі акціями із встановлення пам'ятника Путіну та незвичного знищення "санкційних" продуктів.

Попередній матеріал
ОБСЄ: У Пісках залишилося всього 6 мешканців
Наступний матеріал
У МВС спростовують конфлікт міліції та поліції у столичній аптеці
Теги:
Loading...