У парку Шевченка розпочався мистецький проект "На межі" [репортаж, відео]

  Коміксами про трагічне. У столичному парку імені Шевченка розпочався мистецький проект "На межі". Виставка малюнків у жанрі коміксів розповідає сім реальних історій мігрантів, які стали жертвами торгівлі людьми. Автори проекту - українка Ольга Трусова та американець Ден Арчер - таким чином хочуть привернути увагу суспільства до проблеми трудових мігрантів.

  Закована у кайдани доярка з вищою освітою. Вона спить разом із тваринами, їсть у хліві і за роботу не отримує жодної копійки. Це - не сценарій зворушливого фільму, а - реальна історія української жінки. Таких, каже співавторка проекту, - тисячі.

  Ольга Трусова, співавтор проекту: "Истории, которые были рассказанны либо в центре реабилитационном, либо по горячим линиям. Здесь также трафик, который связан с сексуальной эксплуатацией, сдесь трафик, который связан с эксплуатацией в плане работы. Трафик людей как на Запад, так и в Россию. Мы старались охватить, как можно больший масштаб этой проблемы".

  Чоловіки, яких експлуатують на будівництві; жінки та діти, яких продають. І все - у темних кольорах. Автор малюнків -  Ден Арчен -  жанр коміксу обрав невипадково.

  Рут Крчмар, координатор програми з боротьби з торгівлею людьми: "Очень хорошая возможность современным языком современным средством показывать реальные истории. У зрителей или у человека, который пройдётся будет возможность понять, как работает вербовка".

  Увагу перехожих комікси привернули, але в їхній ефективності -  сумніваються.

  Почитати реальні історії українських мігрантів можна буде ще два тижні.

  Інна Неродик, Андрій Верстюк, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  У Кремлі стартувала виставка робіт Феберже
  Наступний матеріал
  У травні в Україні збільшиться абонплата за телефон
  Теги: