У Національному заповіднику "Софія Київська" відкрито фундаменти давньоруської будівлі ХІ століття

  У Національному заповіднику  спільно з Інститутом археології НАН України здійснюються архітектурно-археологічні дослідження. Зокрема, групою археологів було відкрито для вивчення сучасними методами і вперше розпочато ґрунтовне дослідження фундаментів південно-східної прибудови до храму св. Ірини. Про це 5 серпня повідомляється на сайті Мінкульту.


  Зазначено, що сукупність археологічних знахідок дозволяє віднести спорудження прибудови до середини – другої половини ХІ ст. Після монгольської навали 1240 р. храм прийшов у запустіння і згодом був зруйнований. У XVI–XVII ст. його територію займало кладовище Софійського монастиря, а у XVIII–XIX ст. – розміщувався Митрополичий сад та різні господарські споруди.

  "Науковці вважають, що прибудова до храму являла собою дво- або трикамерну споруду, яка, можливо, слугувала для відправи поминальних богослужінь. Фундаменти прибудови було виконано з каменю та цегли (плінфи), покладених на цем’янковому розчині. Зовнішні та внутрішні поверхні стін прибудови, ймовірно, були потиньковані; на фрагментах тиньку фіксуються залишки стародавніх написів-графіті", - зазначили у Мінкульті.

  У відомстві також повідомили, що відкриття цих фундаментів, за твердженнями науковців Національного заповідника "Софія Київська", має важливе наукове значення, адже надає нам нову інформацію стосовно давньоруської архітектури і техніки виконання тогочасних будівельних робіт.

  У перспективі планується музеєфікація цієї пам`ятки.

  Довідково. У 1909 р. археологом Дмитром Мілєєвим на цьому місці було розкопано залишки храму, який більшість дослідників ототожнює з Ірининською церквою, заснованою князем Ярославом Мудрим.
  Попередній матеріал
  Генсек НАТО приїде в Україну
  Наступний матеріал
  Укрзалізниця надала бойову техніку для української армії