У національному Музеї Великої Вітчизняної війни вперше демонструють фото Халдея

  У національному Музеї Великої Вітчизняної війни вперше демонструють близько 200 фотографій, створених військовим кореспондентом Євгеном Халдеєм. Більшість з представлених робіт вже стали всесвітньовідомими. Як то "Москва. Перший день війни" чи "Прапор перемоги над Рейхстагом". Кияни ж першими можуть побачити унікальні світлини з особистого архіву родини майстра.

  Де події, там і він. Це про фотографа Євгена Халдея. Військовий кореспондент знімав перший день війни у Москві, фронтовиків від Мурманська до Берліна. Найвідоміша його робота - Прапор Перемоги над Рейхстагом - облетіла увесь світ. 

  Олексій Шереметьєв, організатор виставки: "Парад победы, когда маршал жуков на белом коне. это халдей, знамя победы над рейхстагом-халдей. Когда бросали немецкие знамена- это Халдей".

  У архіві родини Євгена Халдея ще багато унікальних робіт, які  глядачі не бачили. До Києва цього разу привезли 30 таких знімків. Портрет сина авіаполку, зроблений фотокореспондентом на Кавказі у 1943 році, демонструють вперше.

  Анна Халдей, дочка Євгена Халдея: "Реально ему шили по росту гимнастерку. Он попал в авиаполк замечательно. Его к сожалению судьбы не проследили". 

  Сучасні фотографи дивуються витримці Євгена Халдея - як можна було зберігати професіоналізм у військовий час. Кажуть: з його сучасників - на таке здатні лише одиниці. 

  Олександр Задирака, фотограф: "Они так разбалованны цифровой техникой и строчат по 10 кадров в секунду. Тут надо было успеть смыть, уметь  проявить, знать, как проявить в таких условиях. Столько информации приходилось держать".

    Перший відвідувач: "Повернення додому. Погляньте на це. Можна дивитися спокійно?!"

  Другий відвідувач: "Мені дуже сподобався знімок там де олень. Тварина вона не очікувала такого. Там взриваються бомби і вона не знає, що робити".  

  Євген Халдей помер 15 років тому. Його справу продовжує правнук - також Євген. 14-літній підліток поки що фотографує природу та глядачів прадідових виставок. Мріє про більше.

  Євген Бібічев, правнук Євгена Халдея: "Хотелось бы в какую-то другую страну и сфотографировать что-то вдохновенное. а война это плохо. Ябы не хотел фотографировать войну".

  Даря Безродна, Юрій Підлісевич "5 канал". 

  Попередній матеріал
  ООН закликає владу США повідомити подробиці ліквідації бін Ладена
  Наступний матеріал
  Київ суттєво відстає від європейських столиць
  Теги: