У Національному музеї Шевченка відкрили виставку УПА [відео]

  "Сила волі". Таку назву має виставка, яку відкрили у Національному музеї Тараса Шевченка.

  Кількасот світлин та архівних документів розповідають про чотирьох людей, які стали символами вітчизняного визвольного руху: Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Романа Шухевича та Василя Кука. Більше 10 років історики накопичували унікальний архів із польових фотографій, світлин з особистого життя та документів, якими користувалися командири УПА та лідери ОУН. Виставку "Сила волі" вже побачили на Львівщині. В столиці її можна буде переглянути до 4 листопада, потому - демонструватимуть її і в регіонах країни.

  Юрій Кук, син останнього головного командира УПА В. Кука: "Йому хотіли присвоїти звання героя, це Кучма хотів, але він відмовився. Він казав, треба щоб спочатку визнали армію УПА, як воюючою стороною, і потім він може приймати нагороди. Взагалі він як герой був досить скромна людина".

  Володимир В`ятрович, історик, організатор виставки: "Це буде дуже цікаво для тих людей, які мало знають історію українського визвольного руху. Цікаво власне тим, що ми говоримо не про якісь безликі маси людей, що часто буває, ми говоримо про долю дуже конкретних людей, які походили з цікавих сімей, мали дітей, особисте життя, але здатні були пожертвувати цим заради своєї справи". 

  Попередній матеріал
  Іспанські школярі розпочали 3-денний страйк
  Наступний матеріал
  Пожежа на хімічному заводі Німеччини спричинила витік токсичних речовин
  Теги: