У Мистецькому Арсеналі відкрили першу виставку

  У Мистецький Арсенал вдихнули життя. Там представили першу в історії комплексу масштабну виставку. Її відкривало усе вище керівництво держави. Хоча сам музейний комплекс досі залишається незавершеним. Масштабне будівництво майже закінчили, а от оздоблювати приміщення лише почали.

  Роман Сухан, 5 канал: "Ворота в мистецький арсенал встановили ще рік тому. Але лише сьогодні вони відкрили українцям шлях до мистецтва. хоча і на самій брамі є що одивитися. її виготоили у вигляді дерева роду. Якщо придивитися уважніше на обидвох половинках дверей - людські обличчя".

  За широкими арсенальними воротама уся українська пластика - від давнини і до сучасності. Більше  чотирьохсот скульптур, різьблень та виробів з глини. Експонати збирали по музеям усієї Україні. Взяли лише напрокат.

  Таїсія Сидорчук, заступник диреткора музею: "В цьому є знаменна подія в тому. що вперше в Мистецькому Арсеналі відбувається музейна виставка. Збирати було цікаво, важко і це був такий показовий приклад початку проекту". 

  На урочисте відкриття виставки приїхав Президент. Він як ніхто інший хотів відкрити Мистецький Арсенал до Дня Незалежності. Каже, будівлю спорудив ще 300 років тому гетьман Іван Мазепа, відтак музей має носити його ім`я.

  Віктор Ющенко, Президент України: "В мене нема сумнівів, прийде час і український музей - найблільший на теренах України ми назвемо святим славним іменем гетьмана Івана Мазепи. Прйиде час,  коли ми офіційно відкриємо увесь музейний цей комплекс".

  Повністю завершити будівництво арсеналу обіцяли до Дня Незалежності. Тепер повноцінне відкриття прогнозуть ще через рік-півтора.

  За своєю площею Арсенал стане більшим, ніж усі Київські музеї, і конкуруватиме хіба що з Лувром чи Єрмітажем.

  Більше половини експонатів хочуть назбирати власних, решту позичатимуть в інших музеях.

  Ігор Тарасюк, керівник Державного управління справами: "Для того. щоб можна було постійно робити змінні виставки, щоб регіональні музеї могли показати свої експозиції. Також у нас спеціальний зал обладнаний по усім вимогам щоб можна було привозити дороговартісні експозиції. Також у нас є підземний простір де буде вся логістика, де будуть роздягальні, де будуть сувенірні магазини. де буде інформаційний центр".

  Першу виставку мистецького арсеналу відкрили на місяць. Вхід - безкоштовний. Потому усі експонати повернуть до рідних музеїв. 

  Роман Сухан, Василь Мартищенко, Дмитро Большаков, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Португалії впала скеля - 5 загиблих
  Наступний матеріал
  Найбільший у світі квітковий годинник запрацював у Києві
  Теги:
  Loading...