У музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка петриківського розпису

  Унікальні керамічні картини та знамениті глечики і сервізи з петриківським розписом можна побачити в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, що в Києво-Печерській лаврі. На відкритті виставки була і наш кореспондент - Ганна Бока.

  Порцеляну зі знаменитим петриківським розписом виставляли у кращих залах Франції, Німеччини та Японії. У Києві таку велику колекцію робіт художниці Віри Клименко-Жукової показали вперше.

  Новодережкіна Ольга: "Вона була з перших майстрів, яка почала розписувати фарфор. Подивіться, як окремі моменти, мотиви потім закомпоновує в опуклу, потужну по композицію роботу. Розумієте, кожна робота наче одна перетікає в іншу".

  Поруч - унікальні картини  з кераміки. Їх авторка – сучасна художниця Віра Томашевська - складає з глиняних пластинок, випалює  та фарбує. Потому з майстерністю ювеліра викладає кожну пелюсточку цього соняшника на полотно.

  Новодережкіна Ольга: "Кожен окремий черепок він виглядає як мазок. Це дуже своєрідна техніка. І я не знаю ще одного художника, котрий працював би саме так".

  Галина Рижак: "Зараз дуже складно такі роботи робити. Наскільки вам відомо, практично всі фарфорові заводи. Це дуже високотемпературний випал".

  Серед відвідувачів виставки - чимало поціновувачів творчості майстрині. Кажуть керамічні картини наповнюють їх позитивом.

  Стеценко Тетяна:
  "У меня уже 9 картин. Они жизнерадостные, светятся, несут добро. Поэтому я их и покупаю. Они как обереги. Сочетание различных методик керамики, на ткани керамика. Прекрасно. Прекрасно".

  Ганна Бока, Олексій Іванченков, "5 канал"

   

  Попередній матеріал
  Щасливчик, що зірвав рекордний джек-пот 185 млн євро, не прийшов за грошима
  Наступний матеріал
  У Індонезії триває евакуація через потужне виверження вулкана
  Теги: