У "Мистецькому арсеналі" почався Великий скульптурний салон

  Шедеври пластики всесвітньовідомого імпресіоніста Едгара Дега можна побачити у Києві. Понад сім десятків скульптур французького майстра стали центральною експозицією п`ятого Великого скульптурного салону, що відбувається у "Мистецькому арсеналі".
  Окрім пластики Дега, на виставці представлені роботи  понад тридцяти українських майстрів. Побачити їх на власні очі можна до 12 березня. 

  Під класичну музику залами "Мистецького арсеналу" проходжуються мистецтвознавці, галеристи та медійники. Їм першим випала нагода побачити, що підготував для українців цьогорічний скульптурний салон. 

  Головні арт-об`єкти - за білою ширмою. У скляних боксах - понад сім десятків скульптур. Усі - шедеври пластики відомого на увесь світ імресіоніста Едгара Дега. Їх митець взявся майструвати ще наприкінці 1860-их, коли поступово почав втрачати зір і більше не міг малювати. Ліпив із воску, і лише після смерті Дега скульптури перелили у бронзу.   

  Наталія Заболотна, директор "Мистецького арсеналу": "Коли він помер, ці скульптури так і залишились на декілька років, майже десять, стояти на його підвіконні в його майстерні. Сяяло сонце, віск танув, і тому ці скульптурки мають такі дивні форми. Там конячка тримає голову на проволочці, дивні ніжки у балерин. Так і вирішили дозволити вилити з бронзи саме  у такій формі".  

  Єдина скульптура, вилита та експанована ще за життя Дега - "Юна танцівниця". По світу в неї 27 сестер-близнючок. Одна з яких два роки тому пішла з молотка за 19 мільйонів доларів. Балерини дорогі, бо природні. 

  Євген Карась, галерист: "У него балерины не в академических позах, а в каком-то быту - ощущение подсмотренности. Здесь - какая-то фигура, типа рыцаря, скачущая, на чем-то вроде лошадки или оленя".

  Поряд із французьким імпресіонізмом - українське сучасне мистецтво. На експозицію відвідувачі ідуть на світло. Секрет сяяння - у  поєднанні флуоресцентних фарб та ультрафіолету.  

  Митець: "Здесь еще в них, в изделия, вставлены лампы. Так, что это сами по себе какие-то светильники, которые в принципе могут быть использованы и как оформление витрин, и как оформления дансинга, интерьера".

  А ці сюрреалістичні сюжети - про природу людських стосунків. Скульптор Костянтин Синицький зображує портрет сучасного чоловіка. Замість того, щоб прикрити жінку мужньою чоловічою спиною, сам ховається у дамі.

  Костянтин Синицький, скульптор: "Йому тут - оп, він зачинився, йому нічого не заважає. В нього є все - квіточка для жінки, гранчак для себе. Йому там затишно, він такий трус".

  У павільйоні Олега Пінчука оселився цілий зоопарк. Тут і носороги, і півні і невідомий науці звір.  

  Олег Пінчук, митець: "Це такий адмірал, така риба, яка пливе, яка їде. Якась дивна така істота. Треба робити так, щоб воно було цікаво. Воно має викликати якісь позитивні емоції, чи негативні емоції. Мистецтво має викликати на якийсь дискурс інтелектуальний".

  Заявки на участь у Салоні цього року подали понад шість десятків українських майстрів. З них відібрали сорок найкращих. Для їхніх скульптур "Мистецький арсенал" стане домівкою рівно на три тижні.

  Марія Коренюк, Дмитро Демішев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Президентські та парламентські вибори стартували в Уганді
  Наступний матеріал
  "Динамо" і "Металіст" зіграли перші матчі 1/16 фіналу Ліги Європи
  Теги: