У Мінюсті відкрилась виставка про чотириста років права в Україні

  У приміщенні Міністерства юстиції України відкрилася виставка фото- та архівних документів, присвячених історії української юстиції. Про це повідомляє прес-служба Мінюсту.


  Повідомляється, що на виставці презентовано унікальні архівні документи про 400 років української юстиції – починаючи від Конституції Гетьмана Пилипа Орлика 1710 року староукраїнською мовою, яка є першою європейською конституцією, і завершуючи ухваленою 28 червня 1996 року Конституцією України.

  "Основу експозиції складають маловідомі громадськості документи із фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного історичного архіву України та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, якими ілюструються історичні етапи діяльності органів української юстиції", - повідомили у Мінюсті.

  Також повідомляється, що на виставці можна ознайомитись із такими унікальними документами, як наприклад, Конституція Варшавського Сейму від 22 листопада 1649 року, законопроект Української Центральної Ради про утворення Генерального суду (2 грудня 1917 р.), Постанова Політбюро ЦК КП(б)У від 28 листопада 1924 року "Про арешт Харківських народних суддів" тощо.

  Виставку приурочено до 18-ї річниці ухвалення у Верховній Радій України Основного Закону – Конституції України.
  Попередній матеріал
  Український тенісист звинуватив російські ЗМІ у брехні
  Наступний матеріал
  Біля Слов’янську бойовики застосували танк проти сил АТО