У Львові зійшлись український та канадський танцювальні колективи [відео]

  Два "Черемоші" - на одній сцені. У Львові відбулася безпрецедентна зустріч відомого у всьому світі канадського колективу українських танців та їхніх українських тезок. Те, що у місті Лева є свій танцювальний "Черемош" - для канадців стало сюрпризом, тож митці вирішили станцювати разом.

  Усміхнені та енергійні - такими вони виглядають на сцені. Однак, ще кілька хвилин тому у гримерках вирували пристрасті та метушня останніх приготувань.

  Катерина вже втретє підмальовує губи – аби яскравіше усміхатися глядачам. Дівчина більше десяти років танцює у «Черемоші» - українському. Зізнається - в ансамблі має три репетиції на тиждень по три години, та ще й на роботу ходити встигає. Родичі кажуть - з її захопленням давно змирилися

  Катерина Михайленко, танцівниця львівського ансамблю «Черемош»: "Мама побачила, шо є якісь такі задатки до танцю, відповідно - відвела в колектив дитячий, ну і так воно і затягнуло, закрутилося, до сих пір".

  Василь Піпіаш, художній керівник народного ансамблю «Черемош»: "Ми на посвяту, якшо ти виступив один раз, тебе посвячують в черемошани. І от, спеціально їдуть на річку Черемош, беруть звідти воду. І коли тебе посвятили, ти мусиш випити цієї води. І тоді ти стаєш настоящим черемошанином".

  Канадський «Черемош» таких традицій не має, однак уже понад сорок років це один із найсильніших аматорських колективів за кордоном. За плечима - гастролі у США, Мексиці, Шотландії, Великій Британії, Болгарії та навіть у Китаї.

  Микола Канівець, мистецький керівник ансамблю «Черемош», Канада: "Це студенти, це працівники, працюють, мають свої фірми, мають свої лоєри, дантисти, мають різні спеціальності. Більше десь сімдесят відсотків – це студенти".

  Батько й син Добленки, танцівники-канадці, зізнаються: побувати на історичній батьківщині для них - справжнє щастя.

  Рік та Нік Добленки, батько й син, танцівники канадського ансамблю «Черемош»: "Ми почуваємось чудово, коли танцюємо, оскільки ми в Україні. І це вперше така чудова нагода, коли разом танцюватиме «Черемош» з України та «Черемош» з Канади... Це феноменальний досвід танцювати тут – де народились українські танці".

  Попереду в канадського «Черемошу» - виступи в Івано-Франківську та Чернівцях в рамках всеукраїнського туру.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Довкола результатів цьогорічного "Євробачення" не вщухають скандали
  Наступний матеріал
  У США агент ФБР застрелив знайомого братів Царнаєвих
  Теги: