У Львові закінчили реконстркуцію дерев`яного вівтаря "Голгофа" [відео]

  У Львові реконструювали одну з унікальних пам`яток міста – дерев`яний вівтар Голгофа Вірменського собору. Упродовж двох років львівські майстри-реставратори відтворювали первісний вигляд трьохсот-літнього Розп`яття.

  Близько двох років Олексій працює над відновленням скульптур Марії Магдалини та Богородиці. Нині залишилися суто косметичні роботи, і за кілька днів фігури посядуть свої місця у вівтарі Голгофа, що у дворику Вірменського собору. Майстер зізнається - відновлювати такі скульптури - копітка робота.

  Олексій Лозинський, технік-реставратор: "В цих двох скульптурах були втрачені голови і треба було зробити їх реконструкцію. Зараз вони допасовані, приклеєні треба допрацювати, щоб не було видно місця стиків".

  Дерев`яний вівтар Голгофа - унікальний. Він складається із трьох фігур – Ісуса на хресті, Богородиці та Марії Магдалини. Тло вівтаря - 250 каменів та рослинних пагонів - вирізьблене з дерева. За словами науковців - визначити вік пам`ятки складно. За їхніми припущеннями, деяким елементам може бути і три сотні років. Майстри кажуть – у роботі над вівтарем кожен пережив свою Голгофу.

  Юрій Островський, реставратор: "Голгофа тяжкий шлях, як завжди на Голгофу хрест треба було нести один. Складнощів було досить багато, тому що об`єкт такий, який ми рідко зустрічаємо. Він сформований із багатьох різночасових елементів".
   
  Першою - відновили фігуру Ісуса на хресті. Коли ж почали роботу над реставрацією тла - з`ясувалося, що композиція від початку була кольорова. Реставратори доклали чимало зусиль, аби звільнити початкові барви від пізніших нашарувань.

  Всеволод Томашевський, художник-реставратор: "Це був весь камінь декорований кольоровим шклом. Шкло було чотирьох кольорів - червоний, зелений, синій і жовтий".

  Зараз майстри монтують елементи склепіння, і вже за два тижні - львів`яни та гості міста зможуть милуватися повністю реконструйованою композицією вівтаря.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, "5 канал".
   

  Попередній матеріал
  Інцидент у аеропорту австралійького Сіднея
  Наступний матеріал
  Найбільший у світі торт з листкового тіста спекли у Швейцарії
  Теги: