У Львові відзначають Міжнародний день історичних місць [відео]

  У Львові свято. Однак вітають там не людей, а будівлі. Тут уперше відзначають Міжнародний день пам`ятників та історичних місць. З прикрашеного кульками Львова - репортаж Олександр Ваврищука.

  Центр Львова - потопає у надувних кульках. Їх розвішують волонтери. Вони переконані: львівські будинки заслуговують на шанобливе ставлення.

  Любомир Лащук, волонтер: "Ця площа вся цікава – це площа Ринок тут кожна будівля це пам»ячник архітектури, саме ця будівля ну наприклад цікава тив верхнім кутом. Там якби два леви сходяться і в них одна голова".

  За прикрашенням будинків із зацікавленням спостерігають і польські туристи. Їхній екскурсовод здогадався про привід свята. Каже, у Кракові подібними акціями привертають увагу до збереження архітектурних цінностей.

  Лєшик Загурський, екскурсовод: "Архітектура чудова, ми приїжджаємо і задивляємося багатьма об`єктами. Тут дуже багато цікавих історичних красивих будівель, їх треба оберігати".

  Відомий львівський захисник архітектури Андрій Салюк проводить екскурсію реставрованими будинками для усіх охочих. Каже: з більш як двох з половиною тисяч львівських пАм"яток чимало зазнали шкоди саме під час реставрації, але у святковий день говорить лише про хороші приклади. Він переконаний, львівська архітектура - цікава для усієї Європи.

  Андрій Салюк, президент: "Будинок Івана Левинського я думаю це є абсолютно достойний зразок який ми можемо демонструвати на весь світ власне львівської сецесії, сецесії. Яка увібрала в себе декори традиційні національні, наші місцеві".

  Захисники історичної спадщини, розвішуючи кУльки, не відмовляють зацікавленим перехожим. І охоче розповідають історії, які пережили львівські кам`яниці. Бо переконані: що більше люди знатимуть про будинки, то бережно ставитимуться до унікальних фасадів львівських кам`яниць.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Празі пасажирський автобус - зірвався в прірву
  Наступний матеріал
  Довгий подав заяву про відставку
  Теги: