У Львові - відтворили бої за Цитадель [сюжет, відео]

  У Львові - відтворили бої за Цитадель, які тривали у листопаді 1918 року. 40 реконструкторів зі Львова, Києва та Хмельницького не лише нагадали ті події, а й показали однострої та зброю тих часів.

  1918-го у розпалі боїв супротивників годі було розрізнити, розповідають реконструктори. Бійці різнилися лише нашивками на одностроях.

  Тарас Павлишин, реконструктор: "У Львові тоді стояв гарнізон австро-угорського цісарського війська. Відовідно, і поляки, і українці, які мешкали у Львові, носили однострої австроугорського війська".

  92 роки потому реконструктори намагаються відтворити все до найменших дрібниць. І форма, і зброя відповідають тим часам. Навіть чоботи підбиті, як у вояків Першої світової війни.

  Тарас Павлишин, реконструктор: "Цвяхи, підкови, справа в тому, що підошви були шкіряні в той час і відповідно шкіра швидко стирається для того набивали залізо щоби воно служило більш довго".

  За Цитадель, яка була важливим стратегічним та оборонним об`єктом, воювали понад дві тисячі бійців. На допомогу січовим стрільцям прибули козаки з-за Збруча.

  Віктор Білик – реконструктор: "Загін налічував біля 45 чоловік, складався виключно з добровольців, які всі були українцями. Всі мали певний досвід війни 1 світової, ну і відкликнулися на заклик про допомогу своїм братам-українцям у Львові".

  Ірина Гладун - єдина жінка серед реконструкторів, вона вже має досвід боїв, але цього разу перезарядити зброю вдається не одразу.

  Ірина Гладун: "Можливо тому, що я засадила використаний, або щось не так".

  Натомість артилерист набоїв не шкодує.Тридцять пострілів не допомогли польським військовим, цього дня вони відступили.

  Сергій Котляров, реконструктор: "Здається виконали завдання правильно, згідно реконструкції, згідно історичних фактів".

  Бої за Львів тривали ще два з половиною тижні - доки 21 листопада місто захопили поляки. А вже у червні 1919 року Західно-українська народна республіка перестала існувати.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Британські вчені встановили частину мозку, що відповідає за тривожні стани людини
  Наступний матеріал
  Нові справи виграні українцями проти держави в Європейському суді
  Теги: