У Львові відкрився форум дитячої книги (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  "Форум видавців – дітям" зібрав у Львові понад 60 дитячих видавництв. Три дні діти та батьки матимуть змогу оглядати новинки дитячої літератури та поспілкуватися з українськими поетами, письменниками та белетристами. А науковці, як і щороку, обговорять програму підтримки українського книговидання. Однією із найпомітніших акцій для дітей стане "Книжка від зірки", де казки дітям читатимуть відомі українці.
  100 тисяч свіжовидрукуваних книжок привезли на Форум дитячої книги. Видавцям допомагають відомі українці. Вони спеціально приїхали до Львова, щоби популяризувати читання серед підростаючого покоління. Режисер Роман Віктюк розповідає - свою режисерську роботу розпочинав із постановок українських казок. Та й взагалі - ще з самого малку став жертвою любові до книжки.

  Роман Віктюк, режисер: "Я вважаю, що все починається з книжки, а книжка на сцені це мені здається ще річ сильніша. Тому що дитина, вона не лише повинна за цими буквами відчути щось скрите, а те що скрите вона побачить на дошках тієї чи іншої сцени. І уява, фантазія її працює значно сильніше".

  Освітяни переймаються – сучасні діти не цікавляться літературою. Одна з причин - брак якісних українських книжок. І наводять приклади - нині львівські бібліотеки не мають чим зацікавити учнів 5-6 класів. А тих коштів, які щороку виділяють на поповнення бібліотечного фонду, вкрай мало.

   Павло Хобзей, голова головного управління освіти Львівської ОДА: "Проблема в тому, що багато мало читає, або взагалі не читає. Окрім підручника. Який є в школі і це проблема є не тільки України, це є проблема практично і розвинених країн також і тих країн, що розвиваються і це може мати негативні наслідки".

  Самі ж діти з такими песимістичними оцінками дорослих не погоджуються. Кажуть - читати люблять, і ні телевізор, ані комп`ютер книжки не замінить.

  Форум триватиме три дні. І видавці сподіваються - всі 100 тисяч книжок відвідувачі розкуплять.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7Мб)
  Попередній матеріал
  Стела Перемоги у Києві отримала нове освітлення
  Наступний матеріал
  День Перемоги у Великій Вітчизняній святкують на пострадянському просторі
  Теги:
  Loading...