У Львові розпочався великий фестиваль джазу

  У Львові транскордонний джазовий марафон. Це початок музичної акції, яка зібрала виконавців з 13 країн світу. Окрім Львова, джаз в Україні слухатимуть у Києві, Івано-Франківську, Севастополі, Луцьку та Тернополі. А у Західній столиці нині звучить по-справжньому український джаз.

  Українка за походженням Мар`яна Садовська, яка нині працює у Німеччині, у джазовому світі стала відома завдяки унікальному співу. Її вокал зачаровує шанувальників джазу на всіх континентах, лише в Україні вона практично невідома.

  В останній експедиції джазова виконавиця збирала матеріал у Чернігівській області, а на фестивалі для українського слухача співала пісні зібрані в усіх областях, що увійшли до її першого диску записаного спеціально для співвітчизників.

  Палестинець Ахмет Айт - контрабасист у німецькому ансамблі української виконавиці. Каже: грати українські пісні навчився швидко, щоправда перед кожною новою композицією Садовській доводиться пояснювати музикантам, про що йдеться у пісні.

  Організатори кажуть - традицій не змінювали і "Джаз Без" цьогоріч знову без кордонів. Протягом десяти днів фестиваль одночасно триватиме в Україні та Польші.

  Серед виконавців на фестивалі саксофоніст-віртуоз француз Мішель Донеда, японець Тацуя Накатані, українець Юрій Яремчик, а також міжнародний проект "Автокар" який поєднав знакові імена фрі-джазу з України, Великобританії та Польщі.

  Найкращі музиканти представлять українським шанувальникам етнічні та електронні експерименти. Організатори кажуть - хочуть навчити українців поважати себе та слухати якісну музику.

  Олександр Ваврищук, Євген радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Науковці спростували міф про унікальне покриття скрипок Страдіварі
  Наступний матеріал
  До Копенгагена вирушив Кліматичний експрес
  Теги: