У Львові презентували абетку ґвари [відео]

  Абетку автентичної львівської говірки - ґвари, як її називають самі містяни - презентували у Львові. У словнику зібрали більше ніж тисячу слів найбільш уживаних львів`янами - натомість не знайомих іншим українцям. Автори збірки переконані - відтепер такі слова, як пляцки, канапка чи калабаня стануть зрозумілими гостям міста.

  Львовознавець Ігор Лильо каже - часто доводиться пояснювати туристам, що незрозуміла для них львівська мова -  це сукупність польських німецьких, угорських, англійських слів, яка десятиліттями формувалася на території сучасного Львова.

  У словнику  зібрані не лише чудернацькі для інших українців слова, але й з гумором розтлумачені й вказано за яких умов вживати ту чи іншу говірку.

  Один із авторів абетки -  Юрій Назарук каже, задум словника виношували понад два роки. Своєю роботою хотіли зберегти і передати історію та дух рідного міста.

  Словник не претендує на наукове дослідження, але автори кажуть, той хто його прочитає -  зможе  зрозуміти про що ж пашталакають львів`янини.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Ріо-де-Жанейро стартував карнавал
  Наступний матеріал
  Гайтана представлятиме Україну на Євробаченні-2012
  Теги: