У Львові презентували виставку ікон та скульптур ангелів [відео]

  Ікони та скульптури із зображенням ангелів вперше представили у Львівському музеї історії релігії. Їх надали церковні громади.

  Сорок експонатів, яким від ста до читирьохсот років, зібрані на  Галичині - представлені як безіменні анголи-охоронці, так і іменні архангели. Зазвичай їх зображують у людській подобі, босоніж та з крилами. Проте кільком святим галицькі майстри додали чобітки.

  Севастьян Дмитрух, священик УГКЦ: "Є ангели із зложеними руками в чоботях. Це народний такий промисел, як люди собі то уявляли. Як колись тим різьбярам було холодно в ноги, то вони вважали, що й ангелам холодно вони такі сотворіння Божі і так вирізьбили їх в чоботях".
   
  Руслана Бубряк, завідувач виставкового відділу Музею історії релігії: "Звичайно, ангелів зображали і в глині, і в графіці, і в металі, і в склі. Ми обмежилися лише такими техніками, як іконографія, живопис на полотні і як різьблена скульптура. Я думаю, що навіть ці речі, які тут представлені, біля 40 експонатів, вони дають уявлення людям про те, як виглядає ангельський світ".

  Попередній матеріал
  Потужні лісові пожежі в Австралії
  Наступний матеріал
  У ЄС спростували інформацію про зміну правил перевезення валюти
  Теги:
  Loading...