5.ua

У Львові почався українсько-польський фестиваль перфомансу [відео]

   

  Львівський художник Андрій Лінік взявся за перфоманс усього три роки тому. Художник каже: ідея створити експозицію зі звукових роботів виникла торік. Над представленою на фестиваль роботою Андрій працював рік.
   
  Андрій Лінік, художник: "Називається ця робота "Ом". Це диференція до звуку "ом", до читання мантр. Їхні способи шукання себе і настукування. Цей спосіб - в пошуках сенсу життя, метафора просвітлення, метафора - знайти себе і зрозуміти себе".
   
  На фестивалі перфомансу облаштували дві виставки: одну українську, іншу польську. Експозиція гостей представлена у напівтемній залі. Вона демонструє бачення медіа-мистецтва Польщі за півстоліття: від телевізорів з променевою трубкою до сучасних мультимедійних систем. Щоправда, звук відеоінсталяції можна почути через навушники.

  Іванка Кушнярук, відвідувач: "Деякі речі мені видаються незрозумілими й абсурдними, деякі речі заслуговують увагу. Але саме різноманіття сучасного мистецтва дає загальне враження і картину про те, що відбувається в сучасному мистецтві і, загалом, це дуже цікаво".
   
  Олександр Пазюк, відвідувач: "Як на мене – то дуже тяжко передати те, що хоче передати автор. Всі роботи такі різноманітні. Лише спілкуючись з автором, можна зрозуміти, що саме він хотів передати".
   
  Українську виставку представили картинами тринадцятьох художників. І хоча полотна - різні за стилістикою, технікою виконання та демонстрацією зображення, вони об'єднані загальною назвою.
   
  Влодко Кауфман, куратор української виставки: "Сам проект тогорічний українського зрізу відрізняється від попереднього тим, що ми вже робимо його не як цільний проект, а проект, який буде складатися з семи підпроектів, які будуть окреслені загальною назвою «Лиман»".
   
  Під час фестивалю перфомансу, окрім виставок, ще відбуватимуться лекції, зустрічі із художниками та майстер-класи. Триватиме мистецька акція два тижні.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Кумедне падіння президента Чилі зробило його героєм інтернету
  Наступний матеріал
  Аварія на заводі у Китаї - щонайменше 15 загиблих
  Теги: