У Київському метро з`явився мистецький потяг (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Замість реклами там самі картини. Кожен з пяти вагонів - виставка окремого художника. Такий поїзд поки що тільки один і курсує від станції Бориспільська і до Лукянівки. Метрополітенівці кажуть, що розуміють своїх пасажирів, і тому хотіли б зробити метро добрішим.
  На перший погляд - два цілком однакові потяги, але відмінність таки є. В одному - багато пістрявої реклами, а в іншому - яскраві малюнки на білих стінах. Тут п`ять вагонів, і в кожному з них - художня виставка. Обережно - двері зачиняються і пасажири починають помічати зміни.

  Та не на всіх станціях насолодишся мистецтвом. Метро - місце людне і набивається стільки народу, що видно тільки спини та голови. А от картини на стінах не тісняться - кожна має вдосталь місця - як у справжній галереї. В акції взяли участь п`ять Київських художників. Кожен мав свій вагон, щоб зробити в ньому мистецький ремонт. На полотнах - багато квітів, міські пейзажі, натюрморти, усміхнені зайчики і корівки.

  Наталка Сухоліт, куратор проекту: "Сама ідея зробити метро добрішим спровокувала до вибору тих художників, які пропонують мистецтво зрозуміле і мистецтво оптимістичне. А це реалістична школа, це академічна школа, це те, щоє зрозумілим найбільш широкому глядачу і несе в собі певний позитивний потенціал".

  Зробити підземку більш естетичною запропонували саі керівники метрополітену. Вони запевняють - у такий спосіб роблять метро добрішим.

  Петро Мірошніков, начальник Київського метрополітену: "Дело в том, что когда человек попадает в метрополитен, он себя чувствует здесь не весьма комфортно - высокие скорости, большое скопление людей, быстро меняющаяся обстановка -естественно человек немножко напрягается. Мы решили разрядить эту обстановку".

  Далі в планах - зробити студентські вагони, де б на стінах можна було читати математичні формули чи англійські неправильні дієслова. А через два місяці київське метро заговорить дитячими голосами - станції оголошуватимуть шестирічні діти.

  Ольга Петрів, Віталій Дорощенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОЮСЖЕТ (7.32Мб)
  Попередній матеріал
  Огризко: звільнення послів Німеччини й Росії не пов`язане з ПДЧ по НАТО
  Наступний матеріал
  70-річний американець пішов вчитися в перший клас
  Теги:
  Loading...