У Києві відкрили виставку світлин Ґурскі й виступили "Kraftwerk" (РЕПОРТАЖ)

  До Києва приїхав один з найдорожчих фотографів світу. Німець Андреас Ґурскі виставляє 24 свої світлини - від найбільш ранніх до сучасних. Майстер передусім вирізняється масштабністю своїх робіт. Деякі з них сягають навіть шести метрів завдовжки. Приїхав до України фотохудожник не сам, а з легендою електронної музики, гуртом "Kraftwerk".
  Ольга Петрів, 5 канал: "Світлинами Андреаса Ґурскі можна просто мандрувати. Це Лос-Анджелес. Проходиш вздовж довжелезного полотна - і одразу ж відчуваєш себе у центрі американського мегаполісу".

  Андреаса Ґурскі цікавлять урбаністичні та природні ландшафти. Фотографує їх з висоти пташиного польоту - так, щоб люди виглядали крихітними деталями. Аеропорт Франкфурта, фондова біржа в Кувейті, автотраси у Бахрейні, паради у Пхеньяні, а ще арктичні льодовики та річка Рейн. Масштабно і все по-німецьки технічно досконало. Як результат - шалена популярність і по кілька мільйонів доларів за кожну світлину.

  Андреас Ґурскі, німецький фотограф: "Я творю картини. І дуже довго, цілою командою вибираю місце зйомки. Моя мрія зняти мусульманське паломництво".

  На фотовернісаж зібралася вишукана публіка. Українські фотографи, художники, актори, музиканти - і навіть люди, віддалені від мистецтва, милуються гігантськими полотнами.

  Леонід Кучма, колишній Президент України: "Я думаю, що сьодні нема жодної людини, якій не сподобались би такі дійсно роботи, дійсно це творчість така, для нас незвичайна. Мені сподобалась дуже Пхеньян - внизу там такі олов`яні солдатики.. а там".

  Сергій Поярков, художник: "Ти приходиш на таку виставку і розумієш - варто помічати щось навколо себе. Це корисно, це цікаво, це надихає. Мені дуже подобається ще те, що фотографії дуже професійні і ідеї дуже відверті і щирі".

  Виставка має назву "Рейн на Дніпрі". Бо до України завітали німці. Окрім фотографій Ґурскі, своє зібрання відео-арту показує німецька колекціонерка Джулія Стошек. Загалом більше семи годин відео. А от музичний супровід до відкриття експозиції - унікальний. Засновники усієї електронної музики, німецький гурт "Kraftwerk" уперше зіграв в Україні. Для українських меломанів це незабутнє свято.

  Виставка триватиме до другого листопада. Тож вже з неділі, 28-го вересня можна чекати аншлагів. Адже за споглядання дорогих світлин нічого платити не треба.

  Ольга Петрів, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.49Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві стартував XIX "КиївМузикФест"
  Наступний матеріал
  Капітан українського судна "Фаїна" - помер природньою смертю
  Теги:
  Loading...