У Києві відкрили спеціальну фотовиставку для незрячих (РЕПОРТАЖ)

  Серце француза доторкнулося до України. У столиці відкрилася фотовиставка для незрячих, яку можна відчути на дотик. Тактильні експозиції досі не проводилися ніде в Європі. Автор світлин, на яких зображені українці, француз Юрій Білак зробив етнографічний репортаж про країну своїх батьків. Побачити його роботи можуть не лише зрячі, а й люди з вадами зору.
  Людмила Голоднік, 5 канал: "Ця виставка відбувається в цілковитій темряві. На думку автора саме відсутність світла наближує незрячих відвідувачів до їхнього реального світу".

  Довгі та пунктирні лінії, рельєфні або ткані частини - це вся абетка для створення тактильної картинки. Доторкнувшись до неї, незрячі люди відчувають світлину. Кожну з тридцяти експонованих робіт супроводжує аудіозапис. Графічні малюнки текстував сам автор Юрій Білак разом із незрячими українцями та французами. Опис фотокарток озвучили знайомі голоси політикуму та бомонду. Катерина Ющенко, Арсеній Яценюк, Олег Скрипка, Богдан Бенюк та багато інших відомих людей долучилися до унікального проекту. Голос Ольги Сумської Надія впізнала одразу. Завдяки аудіосупроводу ввімкнула уяву і побачила світлину. Хоча від самого народження не бачить. Каже, коментарі створюють атмосферу та енергетику фотографій.

  Надія: "На цій світлині зображений прекрасний обряд - це весілля. Зображено дерево весілля - це є одним із атрибутів на весіллі. І як же може бути весілля без калача, а також подружньої пари".

  Після вояжу рідною країною батьків, Юрій Білак створив фотовиставку "Українці". Торік її експонували в Києві, Львові та Бухаресті. Тоді її відвідали десятки тисяч людей. Тепер митець вирішив зробити тактильну версію світлин, щоб до його творчості долучилися й незрячі. Репродукції робіт були зроблені за новітньою технологією, що використовують у Луврі.

  Юрій Білак, автор фоторобіт: "Щоб переробити цю фотографію треба головну ідею вибрати. І то що маєте під руками, то не є то, що ви вибачите. І навпаки, те, що ви бачите, то не є то, що ви маєте під руками. Ця тактильна версія дуже схожа до оригіналу. Але деякі фотографії зовсім інакші, але ідея є та сама".

  Завдяки цій виставці незрячі вперше можуть побачити фотографії. Після презентації у столиці, експозицію на дотик відчують і в регіонах України - Донецьку, Львові та Чернігові.

  Людмила Голоднік та Віталій Дорощенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.96Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  У Лондоні презентували повнометражний фільм "Секс і місто" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...