У такий спосіб вирішили боротися зі стереотипними портретами Кобзаря, на яких він зображений похмурим, у кожусі та шапці. Альбом із цим малюнком Шевченко виготовив сам, перебуваючи на засланні в Аральській експедиції. Окрім того, на виставці представлені й інші його портрети, як ХІХ-го століття - так і ХХІ-го, написані сучасними митцями. На всіх полотнах - Шевченко несподіваний, кажуть музейники. Зокрема, є прижиттєві шаржі, зроблені його друзями, також Тарас Григорович постає в образі юного учня петербурзької академії мистецтв, і врешті - в образі святого Тарасія.
Тетяна Калініна, науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка: "Тут все пристойне, в тому числі цей автопортрет пристойний. Це просто враження художника від тих місць, де побувала експедиція".
Тетяна Чуйко, науоквий співробітник Національного музею Тараса Шевченка: "Шевченко-денді. Я думаю, якщо ви перечитували щоденники, листи, ви згадаєте Івана Сошенка, який часом дорікав Тарасові: "Чом ти діла не робиш?", і казав, що в нього вселився світський біс. Шевченко, знову таки, як пророк на тлі подій української історії. Так і ось тут - Шевченко в діалозі з усією Україною. Традиційний портрет Шевченків, але не в традиційний спосіб".