У Києві відкрилась передаукціонна виставка шедеврів світового мистецтва

  Мистецтво на продаж. У Києві з молотка підуть полотна таких арт-легенд, як Василь Кандинський, Пабло Пікассо, Енді Ворхол та Ілля Рєпін. Загалом - майже сто сімдесят лотів, від раритетних ікон до абстрактого живопису. Усі картини - з приватних колекцій багатих українців. Аукціон відбудеться за тиждень. А поки що, у простих українців є нагода торкнутися прекрасного задарма.

  У музеї "Духовні скарби України" скарбів висить на щонайменше мільйон доларів. Ось робота українського художника Сергія Шишка "Дніпро п`ятдесятих років, Київ", вид із Маріїнського парку.

  Ганна, потенційний покупець: "Ну тогда видите, Днепр был незастроен. Такой приятнее наблюдать".  

  Віктор Федчишин: "Оценивается не менее 90 тысяч долларов".

  А це - потенційні двісті тисяч доларів. Найдорожчий лот аукціону - теж пейзаж, гірський, кінця дев`ятнадцятого століття, від російського художника Олександра Кисельова. Ведучий аукціону заманює покупця рекламою.

  Віктор Федчишин: "Это был один из самых любимых художников последнего русского императора Николая II. Сейчас, ну наверно по преемственности, один из самых любимых художников Владимира Путина".

  За "Нічний Париж" російського імпресіоніста Костянтина Коровіна хочуть сто п`ятдесят тисяч доларів. Бізнес-леді Тетяна - зітхає.

  Потенційний покупець: "Коровин - непревзойденный. Скажу супругу, пусть покупает".

  А це - песик-земляк Іллі Рєпіна. Художник, родом із Чугуєва Харківської області, увічнив тамтешнього собаку на прізвисько Полкан.

  Віктор Федчишин: "Да, чугуевская собачка, совершенно верно. Не менее шестидесяти тысяч".

  Кандинський, Пікассо та Енді Ворхол значно дешевші. На український аукціон виставляють тиражну графіку видатних митців. Таких копій по світу багато. Свого часу американець з українським корінням, король поп-арту Енді Ворхол штампував таких Мао Цзедунів купами. Аналогічний зразок трафаретного друку торік був проданий у Китаї за  сімсот шість тисяч доларів. У нас - дешевший.

  Віктор Федчишин: "Мы думаем, что работа будет продана не менее семи тысяч долларов. Все цены очень гуманные".

  Сергій Поярков, художник: "Справжнє мистецтво, воно чіпляє всіх. Якщо б ми не знали, що це Ворхол, ми б ніколи не сказали, що це геніальне полотно".

  Навпроти Енді Ворхола висить колаж Сергія Параджанова, видатного режисера "Тіней забутих предків".  

  Влад Зварич, експерт аукціонного дому: "Навіть за подібною роботою до Тбілісі приїжджав Луї де Фюнес, якому Параджанов подарував роботу також із серії "Схід". 

  Директор Київського музею російського мистецтва Юрій Вакуленко не лише потенційний покупець, але й продавець. Ці ялинки малював сам -тепер планує вторгувати за них близько чотирьох тисяч доларів.   

  Юрій Вакуленко, директор Київського музею російського мистецтва: "Старая работа, чувствуете , 78-ой год - та вы шо, страшная вещь".

  За тиждень ці шедеври осядуть в апартаментах своїх нових власників. Радник Президента Віталій Журавський каже - на аукціон піде, але купувати нічого не буде. Бо нема де складати.

  Віталій Журавський, радник президента України: "Картини можна купувати, коли велике помешкання і воно не заставлене, квартира. А в мене не така велика квартира".

  Аукціон вважатиметься вдалим, якщо піде з молотка хоча би сорок відсотків картин. Утім, досвід попередніх торгів підказує - грошовиті українці купують і більше.

  Ольга Петрів, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  NASA запускає науковий супутник для вивчення атмосфери
  Наступний матеріал
  "Шахтар" на виїзді здолав ПФК "Севастополь"
  Теги: