У Києві відбулась клубна вечірка у стилі УПА [відео]

  Нічний клуб у центрі Києва на кілька годин перетворився на повстанську криївку. Потрапити всередину могли лише ті, хто знав пароль та був відповідно вбраний. А на самій вечірці - навіть забави були у стилі повстанського опору.

  На вході до нічного клубу стоять хлопці у вишиванках. Без пароля - вхід до криївки заборонено. А у підвалі все - у стилістиці Української повстанської армії.

  Олександ Клімашевський, організатор етновечірок: "Виникла ідея зробити вечірку у стилі УПА. Мені здається, один з найефективніших способів залучення молоді до вивчення історії - це вечіріки".

  Гості перейнялися темою вечірки, тому дотримуються дрес-коду - вхід у вишиванці, або у мілітарному вбранні. Є навіть хлопці у реконструйованих упівських одностроях.

  Владислав Куценко, реконструктор: "Ми хотіли би розказати і наочно показати, як вони виглядали, тому що дуже багато міфів. Упістів змальовують і німецькими запроданцями, і різними колаборціоністами".

  Історик Володимир В`ятрович, який тут же презентував нове видання власної книжки про УПА, не дивується, що такі акції відбуваються нині не у книгарнях, а у нічних клубах.

  Володимир В`ятрович, історик: "Це є своєрідний протест. Протест проти того, що робиться у державі. Сучасна влада намагається приховати цю інформацію, перекривити цю інформацію, продати цю інформацію - обмінявши її якось на газ. Інформацію про УПА, нажаль, сучасна молодь не може дізнатися з підручників".

  Після книжок - і пограти не гріх. Учасникам вечірки запропонували новий варіант класичної гри "Мафія", який назвали "Криївка". За легендою гри, замість звичних персонажів у ній вояки УПА протистоять бійцям Червоної армії. Організатори пообіцяли, що такі патріотичні вечірки будуть традиційними.

  Андрій Ковальов, Євген Кияшко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Мінооборони отримало ще 10 модернізованих танків "Булат"
  Наступний матеріал
  Медіаексперти твердять про обмеження свободи слова в українських ЗМІ
  Теги: