У Києві презентували унікальне видання "Петербурзьких повістей" Гоголя (РЕПОРТАЖ)

  Тема Гоголя не полишає Україну цими днями. Унікальне арт-видання "Петербурзьких повістей" Миколи Гоголя презентували в Києві. Написані ще у 1847 році, ілюстровані 1985 року відомим художником Юрієм Чаришніковим. Лише зараз видання з`явилося у експериментальному оформленні накладом лише у три тисячі екземплярів.
  Соломія Вітвицька, 5 канал: "Текст XIX століття, ілюстрації створені у XX. Сама Книга - це проект XXI століття. Друкована на японській техніці, німецькою фарбою. Папір теж особливий - шведський надлегкий. Відповідник такого ж тому у звичайному оформленні потягнув би до 4 кілограмів. А от ця важить менше кіло".

  Кожна з 200 сторінок цього видання це окремий витвір мистецтва. Львівський митець, що нині мешкає у США Юрій Чаришніков, на оприлюднення власного дітища не прилетів. Видавці зізнаються, коли вони погодилися друкувати книгу, вони прийняли й усі умови художника, який до них особисто і зателефонував. Найважливішим, як виявилося, було просто не заважати.

  Окрім книги, що коштує півтори тисячі гривень, на презентації в подарунок від організаторів покупці гогольських "Петербурзьких повістей" отримали ще й дошку-ліногравюру будь-якої сторінки тому на вибір. А ще іменний сертифікат власника - для нащадків знадобиться.

  Таємничий, цікавий, часом незрозумілий Гоголь із цим варіантом книги стане ближчим до багатьох його шанувальників - переконані мистецтвознавці. Те, що видання ексклюзивне і не передбачене для масового продажу не лякає видавців - в цьому і особливість такого дорогого і цінного проекту.

  Соломія вітвіцька, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.97Мб)
  Попередній матеріал
  На Донеччині посилюють кордон із Росією (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Ані Лорак - фіналістка Євробачення
  Теги:
  Loading...