У Києві презентували новий напрям сучасного мистецтва - "Жлоб-Арт" [репортаж, відео]

  Хто такі жлоби? Таким питанням перейнялися українські митці. Вони розбираються з дефініціями, пишуть картини, знімають мультфільми, класифікують та називають новий напрям сучасного мистецтва "Жлоб-Артом". Для невтаємничених - організували виставку "Рабів до раю не пускають".

  Митці вивели новий вид людей - "гопники звичайні". Вони живуть "по понятіям", вдягаються в спортивні костюми, лузгають насіння та чіпляються до всіх перехожих. Навіть до цієї клітки не варто підходити ближче ніж на 2 метри.

  Гопник: "Сюда мікрофончік, малая, що думала? Рубасік давай! ... Донт кол май нейм, Алехандро".

  Голосові звязки співак тренує недовго. Йому легше  працювати руками. Один вправний жест - і кепка наступної жертви стає трофеєм.

  Гопники на нього руку піднімають, а він їх увічнює в картинах. Художник Іван Семесюк першим в Україні почав писати такі типажі. Чим і заслужив звання засновника "Жлоб-Арту".  

  Іван Семесюк, засновник напряму "Жлоб-Арт": "Основний типаж українця - це жлоб і гопнік... Боротися неможливо. Треба фіксувати, і признатись собі в тому, що ти жлоб. Більше ти вже не жлоб після цього".

  Депутат: "Я народний депутат України, намгаюся ввести нашу державу в хороший і нужний баланс".

  А так митці представляють вищу касту жлобів. Навіть на виставці, розуміючи, що чиновник уявний, люди за інерцією дають хабаря.

  Відвідувач: "Нам чиновники потрібні. Він повезе мене в Францію. Повезете? Розумієте, нє?"

  Розуміють не всі.  

  Олег Рибачук, керівник громадської організації "Центр UA": "Їм не соромно і не страшно демонструвати такі машини, держслужбовцям, жити так, показувати в деклараціях копієчки, а насправді жити краще американських мільярдерів. Все це одним словом можна назвати "жлобство"".

  А от трійка митців-анархістів про жлобство не говорить, а показує. У мультфільмі "Умикни Україну". Головні агенти впливу - Повійка та Гопуня. Він - нігіліст, вона - активна дівчина, яка пройшла Європу та повернулася на батьківщину, щоби її змінювати. Художників надихнули офіційні символи держави - Спритко та Гарнюня.

  Цитата з мультфільму: "Повійка - дівчина нівроку, придумала собі мороку, страна, мовляв, конає від сміття, і щоб покращити странє життя, взялася прибрати Окружную".

  Це чи не єдина фраза, яку можна давати в ефір. У більшості діалогів літературні слова - зв`язки між нецензурними. Уже готові три серії мультфільму, у перспективі ще кілька десятків. Автор діалогів, Антін Мухарський, розповідає: сарказм приховує глибокий зміст.  

  Антін Мухарський, голова Всесвітнього союзу культурного опору жлобству: "Там є мораль: українці - сміття відбирає у тебе країну, будь відповідальним! Тобто, ми завдяки такому кличковському аперкоту, намагаємося привернути увагу до тих проблем, які є".

  Леся Головата, Олена Сорокіна, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  На бієнале у Венеції відкрили Український павійльон
  Наступний матеріал
  Українська футбольна збірна перемогла узбецьку - 2:0
  Теги:
  Loading...