У Києві презентували медіавиставу Андруховича "Абсент"

  "Абсентом" пригостили українців письменник Юрій Андрухович та польські музиканти з гурту "Карбідо". Медіавиставу названу на честь міцного напою представили у столичній консерваторії. Це третя заключна частина трилогії "Самогон. Цинамон. Абсент". Вже три роки поспіль польські музики створюють пісні на вірші українського автора.

  Вистава почалася без авторів. Таким - цифровим, зібраним з портретів тисяч людей, побачили поета Юрія Андруховича глядачі у першій частині перфомансу. Автори спеціально задумали грати "Абсент" "за ширмою" для кращого сприймання текстів.

  У зеленому светрі, зеленому костюмі, Юрій Андрухович таки вийшов на сцену. Розповідаючи історію життя та кохання свого літературного героя, Стаса Перфецького з роману "Перверзія", він і кричав, і танцював, і навіть співав.

  Юрій Андрухович, письменник: "Це, насправді, наче писання книжки, але дещо інший формат. Люди, які це протиставляють, вони це з часом зрозуміють. що у цих наших проектах йшлося, що кожен з нас далі робить те, що він робив, але він знаходить для цього нову форму".

  Нова форма читання віршів за Андруховичем уже 3 роки, як передбачає наявність відео та музичного  супроводу. Останнє забезпечують музиканти з Польщі. Третю частину вистави "Карбідо" репетирували в Україні. Для цього знайшли майданчик біля річки Дністер.

  Томан Сікора, музикант гурту "Karbido": "Нам дуже сподобалося там грати. Біля Дністра дуже хмільне повітря і воно позначилося на нас, на нашій музиці. Все вийшло таким живим, характерним навіть більше для України, ніж для нашої рідної Польщі".

  Як і обіцяли автори, "Абсент" вийшов загадковим та міцним.

  Глядачка: "Таке враження складається, що воно все вляглося в тобі. Відчулося, вдалося цим проникнутися. Я давно такого кайфу не відчувала".

  Глядач: "Це - як пригода для мене. Багато слів з вистави я не зрозумів. Але мені надзвичайно сподобалася атмосфера".

  Ярослав Ґодун, директор польського інституту у Києві: "У Польщі Андрухович є зіркою. як його можна не читати? Його читають і польською, і українською. Його остання книжка зараз буде перекладена і видана накладом у 5 тисяч екземплярів".

  Такими "алкогольними" експериментами співпраця українця та поляків не завершиться. Юрій Андрухович та "Карбідо" готуються до концертного туру українськими містами та вже працюють над новим проектом.  

  Дар`я Безродна, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Єгипетські силовики витіснили акцію протесту з центру Каїра
  Наступний матеріал
  Тижневим трауром Чехія вшановує пам`ять Вацлава Гавела
  Теги: