У Києві презентували електронне видання казки "Снігова королева"

  До дня святого Миколая українські видавці зробили електронну версію казки Андерсена "Снігова королева". Електронне видання є інтерактивним: достатньо, наприклад, подмухати на малюнок, щоб пішов сніг, покуйовдити руками волосся Каю, протерти вікно чи змусити закоханих цілуватися. Врешті, побачити себе в кривому дзверкалі теж можна.

  Іван Малкович, видавець: "Отже, Снігова королева наближається до нас. Ми можемо подзвонити її чарівними дзвіночками, ми можемо розкуйовдити волосся Каєві, а він може покліпати. І ось перше диво: ми можемо легенько постукати - і сніг налетить ще більше!"

  І це - не єдине диво. Снігова королева третього тисячоліття приголомшує з кожною наступною сторінкою.

  Іван Малкович, видавець: "Ми беремо копієчку у Герди і так, як у казці, нагріваємо її, як писав Андресен, у вогні, підносимо до віконця і розтираємо - і ви чуєте цей звук скла. І тут з`являється Cнігова королева". 

  Комусь доліпити бороду, чи поміняти вбрання і зачіску. Чи змусити закоханих цілуватися. Чи загасити світло. На що не натиснеш - усе прокидається із зимової сплячки.

  Цим можуть надовго загратися навіть дорослі. Книжка може вас сфотографувати і вашим обличчям наділити когось із казкових героїв. Помилуватися собою у кривому дзеркалі в оточенні злих тролів - теж будь-ласка.

  Іван Малкович, видавець: "А тролі - як тролі: вони дурні, вони, дивіться, вони звучать, вони кричать, вони репетують, у них спадають з ніг всякі ці капці".

  На кожній ілюстрації ворушиться і щось вигукує - за вашим велінням - щонайменше сотня предметів. Кожен малюнок можна зафарбовувати і стирати, можна розбивати на пазли - маленькі і великі - і складати. Ну і звісно ж, саму казку послухати не завадить.

  Кожна картинка точнісінько така ж, як в паперовій книжці. Художник Владислав Єрко, який ілюстрував Снігову королеву, досі електронні книжки не визнавав.

  Владислав Єрко, ілюстратор: "Як мені сказав один знайомий: те, що ви робите - це могила. Але могилка вийшла дуже симпатична". 

  Усім цим Снігову королеву начинили українські програмісти.

  Інга Кравчук, керівник електронного проекту "Снігова королева": "Тут дуже багато дрібних елементів. Щоб працювати з цим, потрібно було спочатку все прибрати, щоб потім оживити".

  Щоправда, пережити і відчути це все на собі зможуть лише ті, хто мають iPad. Малий Іван паперову казку Андерсена уже давно читає, а от iPad ніколи не тримав у руках. Що таке можна виробляти з Каєм і Гердою - досі не знав.

  Іван, читач "Снігової королеви": "Двигать Кая, потрогать ему волосся. Позвонить в дзвіночки Снігової королеви".

  Його Снігова королева поки що не може собі дозволити таких дивацтв. Іван свято вірить у Миколая і в те, що колись святий носитиме айпади у кожну хату.

  Іван Малкович, видавець: "Миколай так само уже в третьому тисячолітті живе. Від хати до хати біленьким сніжком, ішов Миколай із повним мішком".

  Ольга Петрів та Дмитро Демішев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Делі розігнали демонстрацію за права жінок
  Наступний матеріал
  Обама став людиною року за версією Time
  Теги:
  Loading...