Niels Ackermann

У Києві хочуть відкрити музей тоталітаризму

На території комлексу розмістять не лише столичні монументи радянської доби, а й пам'ятники з регіонів

У столиці вже за рік плануєтсья відкрити музей тоталітаризму, на території якого відбуватимуться різноманітні інсталяції, лекції, екскурсії. Про це повідомляє "Українська правда"

Серед можливих локацій майбутнього комплексу – територія Музею народної архітектури та побуту у Пирогові, парк Партизанської слави, Ботанічний сад імені Фоміна, парк Нивки та ВДНГ. На думку експертів, найкращим місцем буде Національний комплекс "Експоцентр України" (ВДНГ).

"У рамках закону про декомунізацію ми вирішили переходити від теорії до практики. Зараз ведемо жваві переговори щодо місця розташування. Розглядається кілька локацій, і в експертному середовищі вважають, що найкращою локацією могла би бути ВДНГ. Маємо тісні переговори з цією організацією. Не виключаю, що створення такого музею не суперечитиме концепції їхнього розвитку. Ні, то шукатимемо інше місце. Але музею бути", – заявив секретар Київради Володимир Прокопів.

Він також додав, що музей повинен бути прибутковим і цікавим, а не забирати кошти з бюджету. На територію музею планується завезти не лише столичні радянські монументи, а й пам'ятники з інших міст.

Розробниками музею виступають Інститут національної пам'яті спільно з арт-менеджером Володимиром Кадигробом. "Ми хочемо, щоб це була інституція, яка проводитиме постійні інсталяції, лекції, екскурсії і дослідницьку роботу", – зазначив Кадигроб.

За його словами, вже за місяць буде представлено попередню концепцію музею з візуалізацією, восени її планують винести на громадське обговорення. А відкриття комплексу може відбутися вже наступного року.

Нагадаємо, наприкінці травня в Одесі з другої спроби знесли передостанній пам'ятник Леніну.

Попередній матеріал
"Чоловікам не заїжджати" – у Китаї відкрили спеціалізовані парковки для жінок
Наступний матеріал
Клімкін: Москва не виконає Мінські домовленості, якщо послабити санкції
Теги:
Loading...
У Бердянську та Запоріжжі повалили памятники Леніну

У Бердянську та Запоріжжі повалили памятники Леніну

Громадяни намагаються звалити памятник Дзержинського у Запоріжжі

Громадяни намагаються звалити памятник Дзержинського у Запоріжжі

В Таджикистане снесли последний памятник Ленину

В Таджикистане снесли последний памятник Ленину