У кінотеатрі "Київ" тиждень кіно Юрія Іллєнка [репортаж, відео]

  Тиждень кіно українського оператора та режисера Юрія Іллєнка відкрили у столичному кінотеатрі "Київ". Через 4 місяці після смерті митця, українці отримали унікальну можливість подивитися найкращі його стрічки: "Тіні забутих предків", "Білий птах із чорною відзнакою", "Легенда про княгиню Ольгу" та інші. Відкрився тиждень останньою роботою Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія".

  У Синій залі кінотеатру "Київ" - аншлаг. Вона ледь вміщує чотири сотні прихильників таланту Іллєнка. Подивитися останню

  До сьогодні стрічки Іллєнка майже не демонстрували в кінотеатрах, не випускали їх і на DVD. А фільм "Молитва за гетьмана Мазепу" 2002-го року взагалі заборонили до показів у Росії - за політичними мотивами. Український глядач впродовж 8-ми років також не мав змоги побачити стрічку - через проблеми з авторськими правами. 

  Для глядачів Тиждень кіно Іллєнка - це унікальна можливість побачити 8 фільмів, які сам автор вважав своїми найкращими роботами. Це ніби посмертний подарунок батькові, кажуть сини режисера. Адже держава так і не спромоглася вшанувати його пам`ять. А після столичної публіки стрічки Іллєнка зможуть переглянути мешканці ще 7-ми міст України.

  Дар`я Безродна, Олександр Котельников, 5 канал

  Попередній матеріал
  Через страйки Франції загрожує паливна криза
  Наступний матеріал
  Майже всіх чилійських гірників виписали з лікарні
  Теги: