У Києві експонують картини намальовані під водою

  Картини, намальовані під водою, - виставили у галереї "Мистецька збірка" у Києві. Їх автор - оператор із команди легендарного Жака Іва Кусто. Він першим у світі розмалював полотно на глибині кількох десятків метрів. В Україні - свою унікальну виставку - Андре Лабан - презентує уже вдруге.

  Гра світла і глибина - все, що потрібно Андре Лабану, щоб взятися за картину. Малювати під водою почав, коли цілий місяць жив на глибині кілька сотень метрів.

  Андре Лабан, художник: "Це був скляний круглий будиночок діаметром шість метрів. Потрібно було зробити фотографії підводного життя, але за цілий місяць під водою зробив лише кілька вдалих світлин. І до мене прийшла ідея - я ж можу краще відобразити це фарбами!"

  Щоб полотно не розмокло, Андре покриває його спеціальною рідиною. Потому широкими мазками наносить товстим шаром олійну фарбу. На все про все у художника - не більше години.

  Андре Лабан, художник: "Довше просто неможливо малювати. В мене одного разу так замерзли руки, що я пальців розігнути не міг. Але й поспішати не треба, бо найгірше - це коли піднімаєшся на поверхню і розумієш, що зіпсував картину".

  Художник Олександр техніку малювання під водою теж знає не з теорії. Рік тому на глибині 26-ти метрів намалював картину, яка потрапила до Книги рекордів Гіннеса. Каже, відтінки на картинах Андре, як справжні.

  Олександр Білозор, художник: "Вода - це лінза, і ці призми і світло, грає на поверхні. Кольори коралів є такого дивовижного кольору, що це не можна передати. Від такого фіолетового до помаранчевого".

  Француз має львівське коріння, утім до України приїхав лише удруге.

  Максим Волошин, директор галереї: "Вчора я його зустрічав за роботою і він так аж вдихнув на повні груди і каже - ох, в кінців-кінців я знов у Києві".

  Нині в галереї - понад два десятки підводних картин. Побачити їх охочі зможуть до 25 вересня.

  Інна Неродик та Микола Лебєдєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  До 18 зросла кількість загиблих під час теракту в офісі ООН у Нігерії
  Наступний матеріал
  Новим президентом Абхазії став Олександр Анкваб
  Теги: