У Харкові відрили виставку присвячену Лесю Курбасу [відео]

  У Харкові згадували Леся Курбаса. До 125-річчя від дня народження класика української драматургії та режисури у місцевому літературному музеї організували виставку. Серед експонатів - і невідомі досі світлини. Останні роки життя Курбас працював у Харківському драматичному театрі.

  Біля пантеону Курбасів - актори, студенти і друзі родини. Заслужена  артистка України Римма Кирина товаришувала з дружиною Леся Курбаса. Згадує про роки драматурга, які він провів у засланні на Соловках. Там один з в`язнів змайстрував піаніно з дощок, струни — з колючого дроту.

  Цей горельєф Курбаса з пластмаси. Раніше - був з бронзи. Проте, хтось спочатку збив літери з пам`ятника, а потім і взагалі викрав скульптуру. Зловмисників так і не знайшли.

  У Харківському літературному музеї вперше можна побачити  світлину Леся Курбаса з його весілля. Це фото випадково знайшли у помешканні акторки Марії Недогарко. Вона товаришувала із родиною Курбасів.

  Музейники кажуть, до їхніх рук нещодавно потрапив альбом зі світлинами, на яких зображені Курбас та його друзі. Проте, цей експонат ще слід детально вивчити.

  Світлана Сірик, В’ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві відкрили виставку світлин Ходжалинської трагедії
  Наступний матеріал
  Двох громадян США застрелили у приміщенні МВС Афганістану
  Теги: