У Харкові відкрили виставку фото жінок, які творили історію міста

  Жінки, які творили історію Харкова. Виставку їхніх світлин приурочили до 100 річчя свята 8 Березня. Знімки відшукали в архівах та сімейних альбомах. Хто із відомих жінок потрапив в експозицію - дізнавалася кореспондент 5-го Людмила Сотник.

  На світлинах - перша в Україні жінка-міліціонер Тетяна Ачкасова, дресирувальниця левів Ірина Бугримова, відома за кінострічкою "Смугастий рейс".

  Льотчиця - перша жінка Герой Радянського Союзу Валентина Гризодубова. І ще багато харків`янок, які зробили добрі справи для міста.

  Тетяна Ісаєва, співорганізатор виставки: "Наприклад, недільня школа Христини Алчевської, яка займалася освітою дорослих жінок. Наприклад, проект Оболенської , яка створювала швидку допомогу міста Харкова. Малювальна школа , майже перша в Росії Раєвської".

  Є тут знімки і сучасниць. Олена Гречаніна уславила Харків як столицю української генетики. Дослідженню у цій сфері науковець присвятила понад півсотні років. Проте упевнена: досягати висот у житті набагато легше , коли поруч сильний та надійний чоловік.

  Олена Гречаніна, директор Українського інституту клінічної генетики ХНМУ: "Це є велике щастя ,коли ти можеш мати поряд з собою людину і ні в якому разі не сперечаєшся з нею , хто головний. Життя воно саме вибудує, хто повинен бути головний. Від кого користь в сім’ї більша, той і головний".

  Світлини відомих харків`янок відшуковували переважно в міських архівах. Фото сучасниць - брали із сімейних альбомів. Експозицію  влаштували до сотої річниці 8 Березня.  

  Людмила Сотник , В’ячеслав Кузьменко, Харків , "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Оприлюднено нові фото нареченої британського принца Вільяма
  Наступний матеріал
  Масштабний теракт у Пакистані: 17 людей загинули
  Теги:
  Loading...