5.ua

У Каннах покажуть документальний фільм про Євромайдан

  Буремний київський Майдан покажуть на одному з найавторитетніших кінофестивалів світу – Канському, який стартує уже за тиждень.


  Це документальне кіно, зняте у лютому-березні без фінансування, тільки однією камерою. Режисер – українець Сергій Лозниця, який уже двічі був учасником Канського кінофестивалю. Фільм про Майдан там презентують поза конкурсом, як спеціальну подію. Далі його покажуть у кінотеатрах Франції. Коли в Україні – поки що невідомо.

  У конкурсній програмі Канн Україну представить знаний режисер Мирослав Слабошпицький. На розсуд кінокритиків він виставляє свій перший повнометражний фільм – "Плем’я", в якому немає жодного слова. Головні герої – глухонімі непрофесійні актори. Окрім того, у Каннах уже традиційно працюватиме український павільйон. Там, зважаючи на ситуацію в країні, не буде гучних вечірок, зате крутитимуть багато коротких фільмів і документальної кінохроніки про події на Майдані. І вперше у Каннах вирішили зробити українцям знижку – дали павільйон в оренду за півціни.

  "Цікавість до України підвищена, тому дуже важливо використати цю можливість. Як би кон'юнктурно це не звучало сьогодні, в нашій складній політичній ситуації, коли гинуть люди, і це, може, некоректно казати, ще це треба використовувати, але ми маємо представити це світу", – констатує керівник Українського павільйону у Каннах Андрій Халпахчі.
  Попередній матеріал
  Підписано закон, якій зменшує кількість членів виборчих комісій
  Наступний матеріал
  Озброєні терористи знову захопили Луганську прокуратуру