У Каневі відбулася акція "Проща до Тараса" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  "Проща до Тараса" - акція з такою назвою відбулася на Тарасовій горі у Каневі. Кілька сотень людей зібралися на могилі поета, щоби послухати вірші та вшанувати річницю перепоховання Шевченка.
  Мета організаторів Прощі - відновити традицію паломництва на Могилу Шевченка та об`єднати українців із різних регіонів. Як символ такого об`єднання - велике зображення України, яке складали з пазлів впродовж заходу. Центральною подією Прощі стала акція "Живий Кобзар" - кожен охочий міг прочитати вірша на Тарасовій горі - було б лише бажання та трохи відваги. Учасники зізнаються, обирали ті твори, які найбільше схвилювали.

  Юлія Кравченко: "Катерина" вірш, я його коли читаю, я весь час плачу, він найбільш душевний, найбільше мені подобається".

  Аліна: "Мені мама два вірші порадила, а я вибрала із них Русалку".

  Ще одне бажання організаторів - позбавити образ Шевченка шаблонів та стереотипів.

  Тарас Шамайда, організатор: "Шевченко це надзвичайно великий був мислитель, поет, художник, і ми хочемо, щоб кожна людина представила тут своє бачення Шевченка, тому тут звучать найрізноманітніші вірші, які далеко за межі хрестоматій виходять".

  Тетяна Красельникова: "Це людина, але це наш герой, герой нашої країни. І те, що є в школі, воно з якимось таємничим ореолом. Але всі ми люди з своїми вадами, світлими і темними сторонами. Я дізналася більше інформації, але ставлення моє до нього не змінилося".

  За словами організаторів, на цьому тижні акція матиме продовження біля пам`ятників Шевченку у всіх куточках України. Вони також сподіваються, що "Проща до Тараса", яка цього року відбулася уперше, стане щорічною.

  Олена Угрин, Артем Михайлов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІЖЕОСЮЖЕТ (5.41Мб)
  Попередній матеріал
  Лицарі й королі відзначили День музеїв ув ужгородському замку (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  У Севастополі відкрили пам`ятник жертвам депортації
  Теги:
  Loading...