У Донецькому ботанічному висадили Шевченківський сад

  Сад посеред саду. У Донецькому ботанічному висадили Шевченківський сад. Там зібрали дерева, квіти і навіть трави, які згадував Кобзар у своїх творах. Поетично-ботанічним садом - гуляла наша донецька кореспондентка Юлія Божко.

  Науковці Донецького ботанічного висадили у поетичному саду понад півсотні шевченківських дерев, квітів і трав. Але, за їхніми підрахунками - це далеко не весь перелік рослин, які згадував Кобзар у своїх рядках. Загалом у його творах ботаніки нарахували майже 120 найменувань.

  Олександр Поляков, доктор біологічних наук: "Здесь цветы собраны – ирис, лилейник и почвопокровные растения, которые упоминал в своих произведениях Тарас Григорьевич. Не только древесные он знал, уважал и любил и выращивал, но и многие растения природной флоры и декоративной флоры".

  Із поеми «Катерина» - у Донецькому ботанічному  висадили кілька рослин - вишню, черешню, дуб та червону калину. Останню Тарас Шевченко, кажуть, любив найбільше. У “Кобзарі”  цей кущ згадується 360 разів! Образ калини для поета втілює красу та велич української природи.

  На думку місцевих літераторів, Шевченківські твори не були б такими поетичними та зворушливими, якби не їхня близькість до природи та замилування її красою.

  Луїза Добровольська, керівник центру культури "Софійність" м. Донецьк: "На відміну від інших письменників, у поезії Тараса Шевченка не має складних метафор, епітетів. Мова проста народна. Але як майстерно за допомогою неї він показує, змальовує багатство, глибину і красу української землі".

  Працівники ботсаду обіцяють встановити у Шевченківському саду таблички з уривками віршів, де зустрічається та чи інша рослина. Кажуть, особливо це зацікавить дітей - адже вони зможуть читати Кобзаря не з книги, а просто з дерева.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Донецьк. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Держсекретар США і президент Венесуели - потисли одне одному руки
  Наступний матеріал
  FIFA створить антикорупційний комітет
  Теги: