У Чернівцях відкрили меморіальну дошку в пам`ять Володимира Івасюка [репортаж, відео]

  Меморіальну дошку Володимиру Івасюку відкрили у Чернівцях. Четвертого березня знаному пісняреві виповнилося б 62 роки. Пам`ятний знак установили на будівлі Буковинського державного медуніверситету. Під час навчання у цих стінах Івасюк створив свій найвідоміший шлягер - "Червону руту".

  Світлана Юрченко, перша виконавиця "Червоної Рути", на час знайомства з Івасюком була першокурсницею музучилища. Дівчина співала в ансамблі "Карпати", а Володимир - приносив їм усі нові пісні, і навіть гастролював із колективом. Прем`єра всесвітньо відомого у майбутньому шлягера відбулася на звітному концерті в медінституті.

  Світлана Юрченко-Кобевко, перша виконавиця пісні "Червона рута": "В 70-му році, в медичному інституті на Богомольця, вперше ми заспівали цю пісню в аудиторії, в клубі, і відтак всі його пісні ми викатували".

  Володимир Івасюк навчався у Чернівецькому медичному університеті з 1967 по 1972 роки. Тут він написав "Червону Руту", "Водограй", "Я піду в далекі гори" - пісні, на яких виросло не одне покоління українських романтиків.

  Олег Жуковський, однокурсник В.Івасюка: "На перших двох курсах, коли він учився у нас, він просто був членом народного ансамблю, а те, що він буде відомим на весь світ митцем, композитором - я цього не думав".

  Василь Корнацький, однокурсник В.Івасюка, головний лікар інституту кардіології ім. Стражеско: "Всі ці роки разом з ним приймали участь у ансамблі інститутському пісні і танцю, і разом з ним грали на скрипках, оскільки в той час ще й був і скрипаль, а не тільки студент. Сьогодні приїхав, бо це дійсно знаменна подія, а саме основне, що людина цього заслуговує".

  Окрім спогадів сестер та викладачів видатного композитора, біля стін медінституту звучали й пісні Володимира Івасюка.

  Людмила Григорчук, Андрій Соколовський, Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Корнійчуку відмовили у клопотанні про відвід судді
  Наступний матеріал
  У Німеччині почався карнавальний сезон
  Теги:
  Loading...