У Чернівцях стартувала фотовиставка з нагоди 70-ої річниці Миколайчука [репортаж, відео]

  Іван Миколайчук – в об’єктиві товариша. Це унікальна фотовиставка з нагоди 70-ої річниці від дня народження кіномитця. Її автор - Михайло Михалатюк - відомий фотохудожник та товариш великого майстра кіно. Він презентував свої роботи просто неба у дворі Чернівецької Ратуші.

  Ці світлини - були зняті протягом 1981-86 років. Кожна з них - передає багатий на емоції характер відомого кіномитця Івана Миколайчука. Автор добірки - Михайло Михалатюк зізнається – тридцять років тому йому навіть на думку не спало б, що ці фото будуть такими важливими та цінними для сучасників.

  Михайло Михалатюк, автор фотовиставки: "Я навіть дивуюсь, як воно збереглось. Я ж собі так просто знімав, цоркав та й цоркав, як то кажуть...не було ніякої цілі".

  На виставку завітали друзі Івана Миколайчука, його товариші, колеги по кіноцеху та родичі. Зокрема, молодший брат - Михайло - згадує ті часи, коли його старший брат приїздив у рідне село Чорторию зі столиці.

  Махайло Миколайчук, брат Івана Миколайчука: "Він надихався, коли приїздив – набирався сил і їхав далі в Київ. Він так казав – погуляю, переночую на горбі коло берізки, і легко мені стає. Ось так вам кажу – по правді".

  Колеги - згадували, наскільки легко працювалося з Іваном Миколайчуком. 

  Юрій Гармаш, кінооператор: "Іван був надзвичайно емоційною людиною, але внутрішньо. Зовнішньо він був дуже спокійним. Але у нього весь час всередині вирували емоції. І коли у нас чогось не було – ми могли випити шампанського, і придумати те, чого не було в сценарії. У „Вавилоні” мені найбільше подобаються саме ті сцени та епізоди, яких не було в сценарії – вони були придумані Іваном".

  Фотовиставка - працюватиме до 25 червня. Нею - розпочали цілу низку заходів,  приурочених до 70-ої річниці від Дня народження легенди українського кіно.

  Оксана Денисюк,  Ярослав Левицький. Чернівці, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Літак на сонячних батареях прилетів із Брюсселя в передмістя Парижа
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську збільшили вартість проїзду у маршрутках
  Теги: