У Черкасах проходять майстер-класи по виготовленю традиційних українських етноіграшок [відео]

  Створенню традиційних українських етноіграшок навчають у Черкасах. Там проводять майстер-класи з виготовлення стародавніх новорічних прикрас. Охочі майструють "павуків" із соломи, янголів з кукурудзи, ляльок-мотанок з тканини та насіння. Саме такими іграшками планують прикрасити одну з ялинок в обласному центрі.

  10-річна Маргарита  вперше взялася за таку роботу - вона майструватиме павука із соломи. Дівчинка каже, із таким матеріалом працювати не легко.  

   Маргарита Томіленко: "Спочатку ми беремо чотири соломини, потім їх нанизаємо на нитку".

  Допомагає Риті -  майстриня Ніла Салаутіна. Виробами із соломи вона займається з дитинства. Ніла каже, щоб створити павучка – потрібні неабиякий хист та терпіння, та - щонайменше 3 години.

  Ніла Салаутіна, майстриня: "Чому він павучок – бо він дуже легесенький, зроблений з соломки, рухається від повітря, в одну сторону і другу, може рухатися весь час і тому павучок, що він висить на одній ниточці".

  Окрім соломи, учасники майстер-класів використовували для виробів  насіння, кукурудзяні зерна, тканини - усе що було у хатах прадавніх українців. Організатори кажуть, хотіли, щоби навчатися приходили цілими родинами.  

  Ольга Мартинова, організатор майстер-класу: "Коли ми започаткували в цьому році оці сьогоднішні свята, створення етноіграшки, я хотіла власне, щоб це було сімейне свято, щоб приходили батьки з дітками, бабусі, дідусі, і щоб вони сіли і разом згадали дитинство, ті миті, коли вони творили іграшку вдома". 

  Такі майстер-класи триватимуть у місті ще два тижні. Потому створеними етноіграшками  вберуть  одну з ялинок міста.

  Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Черкаси, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Будапешті влаштували змагання Санта-Клаусів
  Наступний матеріал
  Масштабна пожежа в Євпаторії
  Теги:
  Loading...