5.ua

Цьогорічний Одеський кінофестиваль стане "народним"

  "Фантомас" на Ланжеронівському узвозі та "Шантаж" на Потьомкінських сходах: Одеса на низькому старті перед відкриттям 5-го Міжнародного кінофестивалю. Стартує він рівно за місяць.


  Найвидовищнішими подіями стануть кінопокази просто неба. Цьогоріч це буде німе кримінальне кіно 1929-го року – "Шантаж" Альфреда Хічкока у супроводі оркестру Одеської філармонії. Також покажуть чорно-білого "Фантомаса", звуковий супровід для якого створять французькі ді-джеї.

  Одеський кінофестиваль цьогоріч переживає фінансову скруту. На його проведення збирали гроші в небайдужих до кіно людей з усього світу.

  Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко скаржиться: "В этом году не получили ничего на организацию Одесского международного кинофестиваля ни из Министерства культуры, ни из города, ни из области. Соответственно, фестиваль этого года мы назвали "народным фестивалем", потому что помогали его собирать уже все – буквально по крупицам".

  Організатори кажуть: через події в країні зірок з-за кордону заманити вкрай складно. Список іменитих гостей поки що утаємничений.

  Утім, програма обіцяє бути насиченою. Організатори підібрали фільми, які уже назбирали чимало нагород на найпрестижніших кінофестивалях світу. Конкурсів буде два – один національний, суто з українськими фільмами, другий – міжнародний. Серед очікуваних прем’єр – документальна стрічка "Майдан" Сергія Лозниці, вхід на її показ буде безкоштовним. А також фільм Олеся Саніна "Поводир" – про розстріл кобзарів у 30-х роках. Традиційної для фестивалю програми "Нове російське кіно" цьогоріч не буде.

  Програмний директор ОМКФ Алік Шпилюк пояснює: "Финансовые сложности в этом году заставили нас ограниченные средства, которые у нас были, потратить, честно говоря, на другие более актуальные программы. Это в первую очередь Украинский национальный конкурс и, безусловно, это программа "Путь в свободе" - фильм "Майдан" Сергея Лозницы, самый пожалуй ожидаемый фильм программы, которая с нашей точки зрения намного важнее в этом году, чем "Новое российское кино"".

  Попередній матеріал
  МЗС вимагає від Росії негайного звільнення затриманого українського режисера
  Наступний матеріал
  Уряд запровадив електронні іспити для майбутніх нотаріусів