Триває фестиваль поезії "Київські лаври" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Більше 140 поетів з України, Росії та Білорусі зібралися на Міжнародний фестиваль поезії "Київські лаври". Цей поетичний форум відбувається уже втретє і є частиною великої літературної події столиці - Форуму видавців у Києві.
  Від несподіваної травневої спеки кияни ховаються у прохолодних залах, де слухають поезію. Організатори "Київських лаврів" запевняють: столиці України бракує поетичності. Хоч фестиваль і називає себе міжнародним, зібрав поетів лише трьох братніх народів - України, Росії та Білорусі. Цьогоріч учасників аж 140.

  Олександр Кабанов, організатор фестивалю: "В этот раз не организаторы приглашали поэтов, а приглашали журналы свой круг авторов, издательства. Мы сделали такую поэтическую вольницу, но такую более концептуальную, ориентированную прежде всего на молодых неизвестных авторов".

  Спершу на "Київських лаврах" вручили нагороди тим поетам, яких організатори вважають найдостойнішими. Приз за поезію - статуетка слов`янського поета. Цьогоріч бронзові митці дісталися українським авторам Тарасу Федюку та Борису Херсонському. А ще - грошова премія - по тисячі доларів кожному. Далі почалися поетичні читання. На сцену вийшли лауреати минулорічного фестивалю, українець Сергій Жадан та росіянин Олексій Цвєтков. Останній каже - слов`янська поезія - особлива: у ній нема сала і політики, але є глибина.

  Олексій Цвєтков, російський поет, лауреат торішніх "Київських лаврів": "У поэта должны быть какие-то верхние этажи, куда он должен подниматься. Русская поэзия, русскоязычная, украинская никогда с этим не расставались. Она все-таки больше чувствует свое наследие великое".

  На думку іншого торішнього переможця: хороша поезія може торкатися будь-якої теми. Головне - щоб вона була почута. І прикро, коли слухачів - як кіт наплакав. Поезію треба виводити з напівтемних великих залів, вважає поет.

  Сергій Жадан, поет, лауреат торічних "Київських лаврів": "Її потрібно виводити до людей, необов`язково на вулицю, просто в ті місця, де є люди. Це можуть бути якісь маленькі клуби, але головне, щоб вони були наповнені. Тому, що поезія починає звучати тоді, коли є слухач. От глядачі мене зараз побачать, у них прокинеться совість і вони прийдуть на поетичні акції, тому що втрачати таку можливість нерозумно".

  Серед найяскравіших подій "Київських лаврів" - перформенс "Готелі Харкова" від харківських молодих поетів  та проект "Прощання слов`янки", в якому учасники з України, Росії, Білорусі читатимуть власні вірші в перекладі  колег по цеху.

  Ольга Петрів, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.62Мб)
  Попередній матеріал
  НУ-НС й БЮТ не домовилися за кандидатуру на посаду голови ФДМУ
  Наступний матеріал
  147 річниця перепоховання праху Т.Шевченка
  Теги:
  Loading...